fbpx

Przez lata wakacje na kempingu kojarzyły się raczej ze szkołą przetrwania niż komfortowym wypoczynkiem. Obecne kempingi zmieniły się nie do poznania pod względem standardów i możliwości, jakie oferują. Nic więc dziwnego, że coraz więcej podróżujących wybiera je jako miejsce noclegowe podczas wyjazdów z samochodem kempingowym.

Udogodnienia i atrakcje

Jadąc na wakacje kamperem lub z przyczepą, możemy skorzystać z bogatej oferty świetnie wyposażonych kempingów. Zarówno w Europie, jak i w Polsce liczyć możemy na dobre warunki sanitarne i infrastrukturę, dorównującą poziomem droższym hotelom. Bez problemu zarezerwujemy kemping z dostępem do sklepu spożywczego, restauracji, baru, placu zabaw czy pralni. Wiele obiektów zapewnia gościom dodatkowe atrakcje, takie jak baseny, korty, boiska do siatkówki czy wypożyczalnie rowerów. Standardem jest też Wi-Fi.

Wolność i swoboda

Wakacje na kempingu dają przede wszystkim poczucie niezależności od hotelowych rezerwacji w ciasnych pokojach z niewielkimi oknami. Zamiast tego, możemy całą rodziną bawić się lub wspólnie gotować na łonie natury. Stały dostęp do świeżego powietrza sprawi też, że z wakacji na kempingu wrócimy zdrowsi – lepiej dotlenieni, z obniżonym ciśnieniem krwi i lepszym humorem.

Cena i lokalizacja

Bez względu na to czy śpimy w namiocie, kamperze lub przyczepie, ceny noclegu na kempingu są niższe niż w hotelach. Dodatkowo, miasteczka kempingowe położone są zwykle w dogodnych lokalizacjach – przy plaży, jeziorze lub w lesie, dzięki czemu nie musimy tracić czasu na dojście lub dojazd w miejsce wypoczynku.