Header always set Strict-Transport-Security "max-age=2592000; includeSubDomains" Wyjeżdżasz? Nie zapomnij o ubezpieczeniu! - CarGO! Rent a Camp

Wyczekujesz nadchodzących wakacji w kamperze? Planujesz trasę, robisz przegląd pojazdu i kompletujesz niezbędne wyposażenie kempingowe? Nie zapomnij o ubezpieczeniu! Obowiązkowa polisa OC jest jednym z podstawowych kosztów utrzymania kampera. Dzięki niej podróżowanie „domem na kółkach” staje się bezpieczniejsze. O czym pamiętać, szukając idealnej oferty ubezpieczeniowej?

 

Ubezpieczenie OC 

Kierowcy kamperów, podobnie jak właściciele innych samochodów, zobowiązani są do wykupienia ubezpieczenia OC. Na jego wysokość wpływ mają:

  • sposób rejestracji pojazdu – osobowy, ciężarowy, specjalny-kempingowy,
  • pojemność silnika,
  • indywidualne cechy właściciela – wiek, szkodowość, liczba pokonywanych kilometrów,
  • miejsca zakupu polisy. 

W związku z tym nie ma jednej, wspólnej stawki OC dla wszystkich kamperów. W zależności od wymienionych parametrów, koszt ubezpieczenia może wahać się od około 500 zł do nawet kilku tysięcy złotych. Przed wyborem polisy warto przyjrzeć się ofertom różnych firm.

Ubezpieczenie AC

Nieobowiązkowa polisa AC, czyli autocasco zapewnia ochronę przed sytuacjami, takimi jak kradzież czy pożar, które mogą mieć miejsce w trasie bądź w czasie postoju na polu kempingowym. W ubezpieczenie to warto zainwestować, jeśli jesteśmy posiadaczami nowszego, droższego pojazdu. AC, którego cena zależy od wartości samochodu, pozwoli nam zminimalizować straty w przypadku ewentualnej szkody.

Ubezpieczenie w pakiecie

Szukając odpowiedniego ubezpieczenia, warto zwrócić uwagę na oferty skrojone na miarę potrzeb właścicieli kamperów. Niektóre z firm ubezpieczeniowych oferują swoim klientom zakup OC, AC i ubezpieczenia turystycznego po preferencyjnych, niższych cenach niż w przypadku wykupienia wszystkich polis osobno.