Header always set Strict-Transport-Security "max-age=2592000; includeSubDomains" Przygotuj swojego kampera do sezonu - CarGO! Rent a Camp

Wiosną do życia budzi się nie tylko przyroda, ale i fani podróży kamperami. Po długich zimowych miesiącach, w końcu przychodzi dla nich czas na odkrywanie świata w domu na kółkach. Przed pierwszym wyjazdem w sezonie, pojazd musi przejść jednak dokładny przegląd. Na co zwrócić uwagę, by zminimalizować ryzyko usterki gdzieś na trasie?

Stan opon

Kluczowy dla bezpieczeństwa podróży jest przede wszystkim stan techniczny kampera. Szczególnie dokładnie należy przyjrzeć się oponom, przez niektórych kierowców ściąganych na okres zimowego postoju w celu ochrony ogumienia. Przed ponownym założeniem opon warto zawieźć je do warsztatu, który sprawdzi dla nas ich stan, a w razie potrzeby uzupełni ciśnienie.

Sprawność instalacji

Na uwagę po zimie zasługują też instalacje w kamperze. W mroźnych miesiącach szczególnie narażone na uszkodzenia są instalacja wodna, gazowa oraz elektryczna. Ważnym etapem przeglądu kampera powinno być sprawdzenie ładowania akumulatorów i ich żywotności. O tym, że coś nie działa tak, jak należy, lepiej przekonać się w przydomowym garażu niż podczas wyjazdu.

Wilgoć w środku

Zdarza się, że przy wejściu do kampera po zimie uderza nas zapach wilgoci i stęchlizny. Nie zawsze wystarcza wtedy samo wywietrzenie pojazdu. Doraźnie w usunięciu przykrej woni może pomóc ozonowanie wnętrza, ale w wielu przypadkach nie obejdzie się bez dalszej diagnozy i naprawy pojazdu.

Doposażenie kampera

Kamper w pełni sprawny i gotowy do drogi? Nie zapominajmy o jego wyposażeniu! Początek sezonu to idealny moment na wizytę w sklepie z akcesoriami kempingowymi. Takie elementy jak grill gazowy, krzesła i stół turystyczny czy moskitiera znacznie podniosą nam komfort nie tylko pierwszej, ale i każdej podróży w nadchodzącym sezonie.