Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Zima tuż, tuż! Dla wielu właścicieli samochodów kempingowych to czas przerwy w podróżowaniu.   Zanim jednak odstawimy pojazd do garażu lub pod wiatę, zadbajmy o jego odpowiednie przygotowanie do zimowych warunków. Dzięki temu unikniemy problemów z wilgotnością lub uruchomieniem urządzeń pokładowych w przyszłym sezonie.

Zimowe porządki

Jeżeli nie zamierzamy korzystać z samochodu kempingowego przez kilka miesięcy, powinniśmy go przede wszystkim posprzątać – zarówno z zewnątrz, jak i w środku. Dostępne na rynku preparaty pomogą nam skutecznie i bezpiecznie usunąć nawet najbardziej uporczywe zabrudzenia na karoserii czy plamy po jedzeniu i napojach wewnątrz campera lub przyczepy.

wynajem camperówZapobieganie wilgoci

Skutecznym sposobem walki z wilgocią jest pozostawienie otwartych na czas zimy otworów wentylacyjnych. Dodatkowo możemy też zamontować w środku samochodu kempingowego pochłaniacz wilgoci. Nie zapominajmy, by przed zimą wynieść ze środka pościel, dywany i materace, które są podatne na zawilgocenie.

Zabezpieczenie urządzeń

Aby urządzenia wewnątrz pojazdu były w pełni sprawne po okresie zimy, należy odłączyć i wyjąć z campera lub przyczepy akumulator rozruchowy i pokładowy, spuścić wodę z instalacji hydraulicznej i zalać ją środkiem konserwującym oraz pozostawić kran w pozycji otartej. Ważne jest również odłączenie i wyjęcie z samochodu kempingowego butli gazowej.

kemping PoznańZakrycie pojazdu

Nie zapominajmy o odpowiednim okryciu samochodu kempingowego. Zamiast nieprzepuszczającej powietrza folii czy plandeki, wybierzmy specjalne, oddychające pokrowce.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Pozostaw odpowiedź