fbpx

Zima tuż, tuż! Dla wielu właścicieli samochodów kempingowych to czas przerwy w podróżowaniu.   Zanim jednak odstawimy pojazd do garażu lub pod wiatę, zadbajmy o jego odpowiednie przygotowanie do zimowych warunków. Dzięki temu unikniemy problemów z wilgotnością lub uruchomieniem urządzeń pokładowych w przyszłym sezonie.

Zimowe porządki

Jeżeli nie zamierzamy korzystać z samochodu kempingowego przez kilka miesięcy, powinniśmy go przede wszystkim posprzątać – zarówno z zewnątrz, jak i w środku. Dostępne na rynku preparaty pomogą nam skutecznie i bezpiecznie usunąć nawet najbardziej uporczywe zabrudzenia na karoserii czy plamy po jedzeniu i napojach wewnątrz campera lub przyczepy.

wynajem camperówZapobieganie wilgoci

Skutecznym sposobem walki z wilgocią jest pozostawienie otwartych na czas zimy otworów wentylacyjnych. Dodatkowo możemy też zamontować w środku samochodu kempingowego pochłaniacz wilgoci. Nie zapominajmy, by przed zimą wynieść ze środka pościel, dywany i materace, które są podatne na zawilgocenie.

Zabezpieczenie urządzeń

Aby urządzenia wewnątrz pojazdu były w pełni sprawne po okresie zimy, należy odłączyć i wyjąć z campera lub przyczepy akumulator rozruchowy i pokładowy, spuścić wodę z instalacji hydraulicznej i zalać ją środkiem konserwującym oraz pozostawić kran w pozycji otartej. Ważne jest również odłączenie i wyjęcie z samochodu kempingowego butli gazowej.

kemping PoznańZakrycie pojazdu

Nie zapominajmy o odpowiednim okryciu samochodu kempingowego. Zamiast nieprzepuszczającej powietrza folii czy plandeki, wybierzmy specjalne, oddychające pokrowce.