fbpx

Po mroźnych i śnieżnych miesiącach, przez które większość samochodów kempingowych zimowało bezpiecznie w garażach, nadchodzi wreszcie sezon letni. A wraz z nim wymarzone, bliższe i dalsze wyjazdy kamperem lub z przyczepą. Bez względu na kierunek podróży, przygotowania do niej warto rozpocząć jeszcze przed wyruszeniem w drogę. Dokładne sprawdzenie stanu pojazdu i doposażenie pojazdu to gwarancja komfortowej i bezpiecznej podróży dla wszystkich uczestników caravaningowej przygody.

 

Kontrola stanu technicznego

Nienaganny stan techniczny kampera lub przyczepy to podstawa każdej podróży. Kluczowym elementem wymagającym kontroli po zimie są takie elementy pojazdu jak sprawność układu hamulcowego czy szczelność instalacji gazowej. Bacznie przyjrzeć należy się również ciśnieniu w oponach – wraz z jego spadkiem wzrastają bowiem ryzyko i koszty jazdy. Na uwagę właścicieli kamperów i przyczep zasługuje też stan elektryki w pojeździe. Przede wszystkim należy sprawdzić skuteczność ładowania akumulatorów i ich żywotność. Przed przykrymi niespodziankami podczas wakacji uchroni nas również upewnienie się, czy instalacja wodna w kamperze nie uległa żadnym uszkodzeniom w trakcie zimowych mrozów.

Niezbędne wyposażenie kampera

 By podróże w domu na kółkach dorównywały wygodą wypoczynkowi w domowych warunkach, konieczne jest skrupulatne skompletowanie wyposażenia samochodu kempingowego. Zarówno w przypadku własnych kamperów, jak i kamperów z wypożyczalni, przedmiotami, które zapewnią nam maksymalną przyjemność z podróży, są między innymi podstawowe akcesoria kuchenne – garnki, talerze i sztućce. Przed rozpoczęciem letniego sezonu warto zainwestować w zakup grilla gazowego, których bogatą ofertą można znaleźć w sklepie z akcesoriami kempingowymi. Z jego pomocą szybko i wygodnie przygotujemy ulubione potrawy podczas każdych wakacji. W biesiadowaniu na powietrzu przydatne będą też krzesełka i stół turystyczny. Przed upalnym słońcem lub przed opadami deszczu uchronią nas z kolei łatwe w użyciu moskitiery.