Header always set Strict-Transport-Security "max-age=2592000; includeSubDomains" Przeprawa promowa kamperem - CarGO! Rent a Camp

Każdy, kto choć raz odbył podróż kamperem, poznał prawdziwy smak wolności i niezależności. Podróżowanie w domu na kółkach to pełna swoboda decydowania o kierunku wyprawy. Pasjonaci caravaningu co sezon przekraczają nowe dla nich granice. Nie tylko lądowe, ale i te morskie. A to za sprawą przepraw promowych, które cieszą się rosnącą popularnością wśród posiadaczy samochodów kempingowych.

Dlaczego warto?

Przeprawa promowa daje możliwość dotarcia do wielu interesujących miejsc, oszczędzając przy tym czas i pieniądze. Drogi lądowe do wybranych destynacji często prowadzą naokoło, dłuższymi niż morska trasami. Przejazd pochłania też mnóstwo czasu, tak cennego w trakcie wakacji. Dodajmy jeszcze do tego koszty opłat drogowych. Może okazać się, że za daleką wycieczkę kamperem sporo zapłacimy, spędzając na miejscu mało czasu.

Dokąd płynąć?

Wyjazd kamperem z uwzględnieniem przeprawy promowej to doskonała opcja dla osób wybierających się na jedną z włoskich wysp – Sardynię lub Korsykę. Ze słonecznej Italii można też wyruszyć na wybrzeże Adriatyku w Chorwacji. Promem bez problemu dostaniemy się też do Grecji – na tej trasie zaoszczędzimy sporo czasu. Miłośnicy zimniejszych klimatów mogą skorzystać z przeprawy promowej do Norwegii lub Szwecji. Krótkie przeprawy są też typowe między brzegami skandynawskich fiordów.

Jak to działa?

Rośnie liczba przewoźników oferujących usługę tak zwaną camping on board. Większość firm oferuje podróżującym kamperami nocowanie we własnym pojeździe. W praktyce, do ich dyspozycji jest wyznaczony pokład na statku, na którym dostępne są prysznice, toalety i inne udogodnienia. Alternatywa to opcja wykupienia kilkuosobowej kabiny z łazienką i prysznicem, w której pasażerowie mogą wypocząć w komfortowych warunkach. Bilety na promy, zwłaszcza w basenie Morze Śródziemnego warto kupić nawet z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem.