Header always set Strict-Transport-Security "max-age=2592000; includeSubDomains" Na ile wcześniej zacząć planowanie wakacji? - CarGO! Rent a Camp

Wysoki sezon trwa dla caravaningowców od maja do końca września. Szczególny ruch zaczyna się wraz z ostatnim szkolnym dzwonkiem. Dwumiesięczne wakacje to okres, kiedy na zagranicznych drogach można spotkać tysiące kamperów, również z Polski. Jak do każdej podróży, tak i do tej samochodem kempingowym, warto być odpowiednio przygotowanym. Czas nie jest tu bez znaczenia – szczególnie jest planujemy wynajem kampera!

Wizyta w wypożyczalni kamperów

Posiadanie własnego kampera, jest w naszym kraju, rozwiązaniem wciąż mniej popularnym od wypożyczalni samochodów kempingowych. Te, w sezonie letnim przeżywają spore oblężenie. Ceny, w porównaniu z zakupem nowego (od 200 tysięcy złotych) lub używanego (już od 20 tysięcy złotych) są znacznie niższe. Kuszące oszczędności sprawiają, że na wynajem kampera należy zdecydować się z wyprzedzeniem. Kiedy należy odwiedzić wypożyczalnię kamperów? Zdaniem firm zajmujących się wynajmem samochoów kempingowych – bezpieczny zapas czasu to minimum miesiąc przed planowaną podróżą. Śpieszmy się więc, jeśli planujemy wakacje na przełomie lipca i sierpnia!

Dokąd kamperem, czyli wybór miejsca

Na dobrą sprawę, jeszcze ważniejszym elementem planowania wakacji kamperem, jest wybór ich kierunku. Przed wizytą w wypożyczalni samochodów kempingowych wyznaczmy cel naszej podróży. Malownicze Włochy? Bałkańska eskapada? A może odkrywanie uroków północy? Pod uwagę weźmy nie tylko nasze osobiste preferencje, ale i skonfrontujmy czas trwania urlopu z odległościami, jakie mamy pokonać. Nie bez znaczenia są też warunki pogodowe, infrastruktura kempingowa na miejscu, wysokość opłat drogowych czy przepisy ruchu, z którymi warto zapoznać się jeszcze przed wyruszeniem w trasę.

wynajem kamperów

Kamper dobrze wyposażony

Zebranie informacji o wybranym kierunku, pozwoli nam skompletować niezbędne wyposażenie kampera. Bez względu na to, czy w podróż wybieramy się własnym czy wypożyczonym kamperem, na jego pokładzie nie może zabraknąć grilla, akcesoriów kuchennych czy mebli kempingowych, które zapewnią nam komfort podczas postojów. Dobrym pomysłem przed planowaną podróżą jest zapoznania się z ofertą sklepu z akcesoriami kempingowymi – z pewnością znajdziemy wśród nich te, które warto zabrać ze sobą do kampera. Zakupów tych nie zostawiajmy na ostatnią chwilę, aby mieć pewność, że wyposażenie dotrze do nas na czas.