Header always set Strict-Transport-Security "max-age=2592000; includeSubDomains" Moda na caravaning - CarGO! Rent a Camp
Informacje praktyczne

Moda na caravaning

By 15 lutego, 201620 września, 2021Brak komentarzy

Moda na caravaning, rozpowszechniony szczególnie w krajach Skandynawii, Niemczech i Francji, dotarła do Polski całkiem niedawno. Jednak już teraz, taka forma turystyki ma spore grono zwolenników, głównie wśród osób ceniących alternatywne sposoby spędzania urlopu. Co sprawia, że podróżowanie z „domem na kółkach” jest tak modne? Dlaczego warto pomyśleć o wyjeździe na wakacje camperem?

Zew wolności

Wolność i niezależność to dwa z głównych argumentów wymienianych przez miłośników caravaningu. Nic dziwnego – wyjazd z samochodem kempingowym pozwala nam uniknąć uzależniania od hotelowych rezerwacji, opłaconych z góry domków letniskowych czy sztywnych planów wycieczek. Szybko i bez problemu możemy zmienić czas i miejsce pobytu, co w szczególności doceniają osoby lubiące spontaniczność i elastyczność w drodze.

Poczucie komfortu

Mimo obiegowej opinii, podróżowanie kamperem jest niezwykle komfortowe. Współczesne kampery używane i nowe wyposażone są zazwyczaj w kuchenki gazowe, klimatyzację, łazienkę z prysznicem, ciepłą wodę, toaletę i inne akcesoria kempingowe. W modelach o wyższym standardzie znajdziemy takie udogodnienia jak telewizor, ekspres do kawy czy nawet piekarnik. Nie bez znaczenia jest też pojemność. Praktycznie nieograniczona przestrzeń pozwoli nam zabrać w trasę zapas jedzenia, przenośny komputer i ulubione książki. Co ważne – będziemy mieli do nich dostęp zarówno w trasie, jak i u celu – bez konieczności ciągłego rozpakowywania i ponownego pakowania.

Taniej niż z biurem

Duży wpływ na popularność caravaningu mają stosunkowo niskie ceny wypraw. Oczywiście kupno lub wynajem kampera używanego wiąże się z kosztami. Ceny kamperów używanych są znacznie bardziej przystępne. Później jest już znacznie taniej. Jedynymi opłatami, jakie musimy ponieść są paliwo i ewentualne opłaty na polach kempingowych. Omijamy jednak wszelkie wydatki związane z drogiminoclegami w hotelach.