Header always set Strict-Transport-Security "max-age=2592000; includeSubDomains" Markizy – ochrona przed deszczem i słońcem - CarGO! Rent a Camp

Czy słońce czy deszcz – podróż kamperem to niesamowita przygoda, bez względu na panującą za oknem pogodę. By jednak w pełni korzystać z uroków podróżowania domem na kółkach, warto przygotować się na niesprzyjające warunki. Zwłaszcza w przypadku postojów, podczas których nieocenionym wyposażeniem kampera będzie markiza. Dzięki niej, nie straszne nam będą palące słońce czy nieustające opady deszczu.

Markiza – sprawdzony sposób na niesprzyjające warunki

Grzejące słońce i opady deszczu mogą nam zepsuć nawet najlepiej zaplanowaną podróż kamperem. Na szczęście nie muszą! Wystarczy, że przed wyjazdem na wakacje, wyposażymy swój samochód kempingowy w znane i cenione rozwiązanie – markizę. Udogodnienie to skutecznie podniesie komfort nasz i naszych współtowarzyszy przy niesprzyjających warunkach pogodowych. W ofercie sklepu z akcesoriami kempingowymi, znaleźć można dwa rodzaje markiz – ścienne oraz dachowe. Przyjrzyjmy się im nieco bliżej!


Markiza ścienna czy dachowa?

Markizy ścienne i dachowe, podobne pod względem konstrukcji, różnią się między sobą pod względem listwy mocowanej do nadwozia. Markizy dachowe, wyposażone są w listwę przeznaczoną do montażu do nadwozia w miejscach fabrycznie wzmacnianych, na przykład w punkcie mocowania bagażników dachowych. Z kolei markizy ścienne, są bardziej uniwersalne i mogą być montowane do ściany niemal dowolnego modelu kampera. Z kasety, zamontowanej na ścianie lub dachu kampera, w razie niepogody, możemy łatwo i wygodnie wysunąć pas materiału, który zapewni nam cień lub schronienie przed deszczem.

Zakup markizy do kampera

Praktycznej markizy do kampera warto szukać w sklepie z akcesoriami kempingowymi. Wśród najpopularniejszych modeli marek takich jak Thule, Dometic czy Fiamma, znaleźć można zarówno te rozwijane ręcznie, jak i te z wygodnym systemem elektrycznym. Dostępne w sprzedaży ciche i kompaktowe markizy, różnią się od siebie zarówno kolorystyką tkanin i obudowy, możliwością regulacji konta nachylenia, jak również odległością, na jaką można je wysunąć. W zależności od modelu, długość materiału może wynosić nawet do 3 metrów  – co zapewni nam naprawdę spory obszar zacieniony lub zabezpieczony przed opadami. Za proste markizy przyjdzie zapłacić nam około 600 zł, zaawansowane modele to wydatek rzędu nawet 4000-5000 złotych!