fbpx

Zakup kampera to spory wydatek, a podjęta decyzja będzie bezpośrednio wpływać na jakość i przebieg naszych wakacji. Decydując się na używanego kampera powinniśmy dobrze sprawdzić upatrzony egzemplarz, żeby podczas naszej pierwszej podróży nie okazało się, że generuje on więcej kosztów niż jest tego wart.

Skoro kupujemy kampera, to znaczy, że poznaliśmy już uroki podróżowania na czterech kółkach, czy to w wypożyczonych przyczepach kempingowych, czy też korzystając z kampera przyjaciół podczas wspólnego wyjazdu. Używane kampery są oczywiście tańsze od nowych, ale to wciąż całkiem spory wydatek. Oprócz tego, powinniśmy pamiętać, że będzie on stanowić nasz dom podczas podróży. Musimy się w nim czuć bezpiecznie i komfortowo.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Kupując kampera z drugiej ręki powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na dokumenty samochodu, postarać się przeprowadzić przegląd ogólny i umówić na jazdę próbną. Przed jazdą powinniśmy zważyć samochód bez żadnego ładunku. Wszystkie części samochodu zostaną sprawdzone przez mechanika, jednak należy sprawdzić zewnętrzne poszycie, czyli uszczelnienie okien, czy ma jakieś ślady rdzy, szczelność dachu. Następnie powinniśmy przejść do wewnątrz, czyli dobrze przyjrzeć się wyposażeniu, szczególnie kuchni i łazience – czy aby na pewno są
sprawne i nie będą stwarzać dodatkowych problemów podczas użytkowania.

Ogólne porady

Wybierając kampera używanego, najlepiej jeśli będzie to samochód znanej marki np. Dethleffs, Pilote, Bavaria, o wadze do 3,5 tony – do jego prowadzenia wystarczy nam prawo jazdy kategorii B. Podejmując decyzję pamiętajmy o tym, żeby się nie spieszyć! Lepiej obejrzeć kampera kilka razy, niż pochopnie podjąć decyzję z której niekoniecznie będziemy zadowoleni.

Pozostaw odpowiedź