fbpx

Samochód kempingowy jest stworzony dla miłośników aktywnego wypoczynku, którzy cenią sobie niezależność i wygodę podczas podróży. Możemy zaplanować wakacje i zwiedzić cały świat bez konieczności szukania noclegu. Decydując się na kampera powinniśmy przede wszystkim dopasować go do naszych potrzeb. Zazwyczaj znajdziemy w środku podstawowe wyposażenie, czyli małą kuchenkę gazową, lodówkę, zlew, łazienkę z prysznicem i ubikacją, strefę mieszkalną, czyli miejsce do spania i relaksu. Przeglądając oferty możemy znaleźć kampery nowe, jak też kampery używane, a na tych, którzy nie planują kupna, czekają kampery do wynajęcia – zanim zaczniemy rekonesans powinniśmy wiedzieć, jaki typ samochodu kempingowego nam odpowiada. Kampery można podzielić głównie na zintegrowane, pół-zintegrowane i typu alkowa.

Kampery zintegrowaneBavaria_I740_camper (12)

Ten rodzaj kampera jest uznawany za najbardziej komfortowy, ponieważ zabudowa jest połączona z szoferką (kabiną kierowcy), co oznacza maksymalne wykorzystanie przestrzeni i wygodę podczas podróży. Również przez to ich ceny są często o wiele wyższe niż innych kamperów.

 

 

P716P1_kamper

Kampery pół-zintegrowane

Samochody kempingowe typu pół-integral są mniej komfortowe, a przestrzeń jest bardziej ograniczona niż w przypadku camperów całkiem zintegrowanych, jednak niepodważalną zaletą jest to, że zużywają mniej paliwa i można nimi jechać szybciej. Przejazd przez tunel i wiadukt nie będzie stanowić problemu, ponieważ nie mają alkowy nad kabiną kierowcy.

 

Kampery alkowapilote_c_700_s_1

Ze względu na dodatkową sypialnię znajdującą się nad kabiną kierowcy, otrzymujemy więcej miejsca do spania oraz przechowywania wyposażenia. Jest to wyjątkowo popularny rodzaj właśnie ze względu na wygodę i dodatkową przestrzeń. Wadą jest zwiększone zużycie paliwa.

 

 

To nie jedyne rodzaje dostępnych kamperów, ale zdecydowanie bardziej popularne. Wybór odpowiedniego kampera będzie mieć duży wpływ na przebieg naszych wakacji, więc warto się zastanowić nad decyzją.

Pozostaw odpowiedź