Header always set Strict-Transport-Security "max-age=2592000; includeSubDomains" Jakie są rodzaje kamperów i który będzie najlepszy dla Ciebie? - CarGO! Rent a Camp

Zastanawiacie się nad zakupem kampera, ale nie wiecie, który model wybrać? Nie martwcie się, nie jesteście jedyni! Wiele osób niezaznajomionych z caravaningiem szuka u nas porady w zakresie tego, który kamper wybrać na wakacje. Zachęcamy do zapoznania się z poniższym artykułem. Opisaliśmy dla Was najbardziej popularne typy kamperów, uwzględniając przy tym ich wady oraz zalety. Dzięki temu w przystępny sposób dowiecie się, czym różnią się pomiędzy sobą poszczególne kampery i który warto wybrać ze względu na Waszą sytuację. Gotowi? To zapraszamy do lektury. Sprawdźcie, jakie są rodzaje kamperów, by wybrać najlepszy na wakacje!

 

Samochód kempingowy jest stworzony dla miłośników aktywnego wypoczynku, którzy cenią sobie niezależność i wygodę podczas podróży. Możemy zaplanować wakacje i zwiedzić cały świat bez konieczności szukania noclegu. Decydując się na kampera powinniśmy przede wszystkim dopasować go do naszych potrzeb. Zazwyczaj znajdziemy w środku podstawowe wyposażenie, czyli małą kuchenkę gazową, lodówkę, zlew, łazienkę z prysznicem i ubikacją, strefę mieszkalną, czyli w skrócie: miejsce do spania i relaksu. Oczywiście, to tylko ogólne informacje – szczegółowe doposażenie dzisiejszych pojazdów jest zdecydowanie bardziej imponujące. Warto też podkreślić, że coraz więcej firm oferuje możliwość skorzystania z doposażenia dodatkowego, tak, by kamper jak najlepiej odpowiadał naszym potrzebom. Co znajduje się wśród takiego dodatkowego wyposażenia? Można wspomnieć chociażby o piekarnikach, bagażnikach nawet na 5 rowerów, dodatkowej lodówce, hulajnogach elektrycznych i wielu, wielu innych elementach.

 

Przeglądając oferty możemy znaleźć kampery nowe, jak też kampery używane, a na tych, którzy nie planują kupna, czekają kampery do wynajęcia. Zanim zaczniemy rekonesans powinniśmy wiedzieć, jaki typ samochodu kempingowego nam odpowiada. Kampery można podzielić głównie na zintegrowane, półzintegrowane i typu alkowa.

 

Kampery zintegrowane

Ten typ kamperów bywa nazywany najbardziej komfortowym spośród wszystkich. W dużej mierze przyczynia się do tego zabudowa, która jest połączona z szoferką, czyli z kabiną kierowcy. Co to oznacza dla podróżujących? Przede wszystkim takie rozwiązanie pozwala na maksymalne wykorzystanie przestrzeni i zwiększa wygodę podróżujących. Kampery zintegrowane dają projektantom większe „pole do popisu” w kwestii projektowania wnętrza, dlatego ten typ kamperów bardzo często wyróżnia się oryginalnymi rozwiązaniami. Duża  swoboda w kwestii projektu wynika też z tego, że w pojazdach zintegrowanych stosuje się podwozia samochodów dostawczych, natomiast cała zabudowa kampera jest budowana praktycznie od podstaw. Cena takich kamperów jest zwykle wyższa (w porównaniu do kamperów półzintegrowanych czy typu alkowa). Jest to w zasadzie ich główna „wada” i dlatego część osób decyduje się na tańsze modele pojazdów kempingowych. Kampery zintegrowane oferują również mniejszą ładowność niż inne modele, więc należy to wziąć pod uwagę przy wyliczaniu całkowitego bagażu dla wszystkich podróżujących. Nie zmienia to jednak faktu że ten model kamperów wciąż jednak cieszy się bardzo dużą popularnością. Dlaczego?

Bavaria_I740_camper (12)

Kampery zintegrowane produkuje się zarówno w mniejszych, jak i w większych rozmiarach. Z tego względu są odpowiednie nie tylko dla małych, ale również dla dużych rodzin. Szczególnie warte uwagi są jednak te największe modele. Pojazdy zintegrowane, dostępne obecnie w CarGO!, osiągają całkowitą długość nawet 7,49 metra! To zdaje się dobrze obrazować, o jak komfortowej przestrzeni mówimy.

Dla kogo? Kampery zintegrowane polecamy osobom, które nade wszystko cenią sobie duży komfort podczas podróży. Pojazdy integralne powinny dobrze sprawdzić się zwłaszcza w sytuacjach, w których decydujemy się na podróż na przykład w 5-6 osób i zależy nam na tym, by każdy mógł znaleźć w pojeździe swoją przestrzeń wypoczynkową. Kampery zintegrowane będą też najlepszym rozwiązaniem dla osób, które chciałyby maksymalnie dostosować wnętrze pojazdu do swoich preferencji.

 

Kampery pół-zintegrowane

Drugi typ pojazdów to kampery półzintegrowane. Wyróżniają się one nieco mniejszym komfortem w porównaniu do tych zintegrowanych. Wynika on przede wszystkim z pewnych ogranic

P716P1_kamper

zeń, tj. ze zmniejszonej przestrzeni sypialnianej oraz braku miejsca nad szoferką. Przestrzeń w takich pojazdach jest bardziej ograniczona, nie oznacza to jednak, że nie cieszą się one popularnością. Samochody kempingowe typu półintegral są doceniane za to, że zużywają mniej paliwa i można nimi jechać szybciej. To może być niewątpliwie istotna informacja dla osób, które np. podróżują w mniejszym gronie i nie rozkładają kosztów podróży na kilka osób. W takiej sytuacji mniejsza przestrzeń zwykle również nie odgrywa aż tak istotnej roli. Co ważne, z kamperami półzintegrowanymi nie trzeba się też martwić o omijanie niektórych dróg. Przejazd przez tunel i wiadukt nie będzie stanowić problemu, ponieważ  takie pojazdy nie mają alkowy nad kabiną kierowcy. Niewątpliwie warto odnotować też fakt, że w  półzintegrowanych kamperach fotele znajdujące się w kabinie kierowcy często są ruchome. To umożliwia swobodne odwrócenie ich w stronę części mieszkalnej, by wszyscy podróżujący mogli bez problemu usiąść do wspólnego posiłku.

Dla kogo? Kampery półzintegrowane są produkowane w wersjach zarówno dla dwóch, jak dla czterech czy pięciu osób. Niższa cena za paliwo sprawia, że modele tego typu chętnie wybierają pary czy małe rodziny, które w ten sposób mogą nieco zaoszczędzić. Te pojazdy mają też bardzo dobrą aerodynamikę, dlatego polecamy je wszystkim kamperowiczom, którym zależy na w miarę szybkim przemieszczaniu się.

 

Kampery alkowa

W kamperach typu alkowa dodatkowe miejsca do spania znajdują się nad głową kierowcy. Dodatkową przestrzeń można również wykorzystać na przykład do przechowywania bagażu. Kampery alkowa są doceniane przede wszystkim za ekonomiczność oraz za sporą przestrzeń wypoczynkową (duża liczba łóżek w jednym pojeździe). To dobry model dla rodzin. Wyróżnia go niższa cena, bardziej przystępna od kamperów zintegrowanych. Wygoda i dodatkowa przestrzeń sprawiają, że kamper alkowa jest jednym z najpopularniejszych rodzajów wypożyczanych ipilote_c_700_s_1 kupowanych  kamperów. Należy jednak podkreślić, że jak każdy inny model mają on swoje wady. W tym przypadku jest to zwiększone zużycie paliwa. Pewnym minusem tych pojazdów może być też słaba integracja przestrzeni (niewykorzystana kabina kierowcy) oraz wysokość kamperów, która uniemożliwia przejeżdżanie np. pod niektórymi tunelami. Wszystkie te minusy przygasają jednak w obliczu tego, że jeśli chcecie wyjechać na wakacje np. w pięć czy sześć osób, to kamper typu alkowa jest w stanie zagwarantować Wam zdecydowanie najwyższy komfort jeśli chodzi o miejsca do spania. W przypadku rodzin z dziećmi to może mieć duże znaczenie. Dużą zaletą alkowy jest też atrakcyjna cena.

Dla kogo? Ten model polecamy przede wszystkim osobom nastawionym na podróżowanie w większej ekipie. Kampery alkowa są też dobrym rozwiązaniem w sytuacji, gdy mamy nieco ograniczony budżet wakacyjny i zależy nam na jak najniższej cenie wynajmu przy jednoczesnym zachowaniu komfortowych warunków. Dużo osób podróżujących rodzinnie decyduje się na alkowy i są z nich bardzo zadowoleni.

To nie jedyne rodzaje dostępnych kamperów, ale zdecydowanie bardziej popularne. Wśród innych pojazdów kamperowych w naszej wypożyczalni należałoby wskazać też kampery typu sport, czyli vany. To najmniejsze spośród wszystkich oferowanych pojazdów, ale zarazem najbardziej zwrotne i najszybsze. Uważamy, że to zdecydowanie najkorzystniejszy wybór dla par, które nie potrzebują aż tak dużej przestrzeni jak kilkuosobowe rodziny. Kamper vany pozwalają na zaoszczędzenie pieniędzy dzięki ograniczonej przestrzeni, ale jednocześnie gwarantują też szybszą podróż.

Jak widać, wybór odpowiedniego kampera będzie mieć duży wpływ na przebieg naszych wakacji. Warto dobrze zastanowić się przed podjęciem decyzji. Oczywiście, jeśli nie macie pewności, których model w Waszym przypadku sprawdzi się najlepiej albo zastanawiacie się, która opcja będzie bardziej korzystna cenowo w Waszej sytuacji, to zapraszamy do kontaktu. Nasz kamperowy dział CarGO! chętnie opowie Wam więcej o dostępnych aktualnie ofertach i poinformuje o możliwości skorzystania z dodatkowego doposażenia. A jeśli chcielibyście zobaczyć któryś z naszych kamperów na żywo, to zawsze możecie odwiedzić nas w jednej z naszych siedzib. Aktualnie działamy w Poznaniu, w Wejherowie oraz w Warszawie! Regularnie pojawiamy się również z kamperami na licznych targach w Polsce i za granicą, tam również chętnie opowiemy więcej o kamperach zintegrowanych, półintegralnych, alkowach i vanach.