Header always set Strict-Transport-Security "max-age=2592000; includeSubDomains" Jak dbać o kondycję akumulatora w kamperze? - CarGO! Rent a Camp

Jak na złość – awarie samochodów kempingowych najczęściej zdarzają się w drodze, kiedy najmniej tego się spodziewamy. Nagła usterka akumulatora, niezbędnego do poruszania się kamperem, może popsuć nawet najlepsze wakacyjne plany. Na szczęście możesz uniknąć czasochłonnej i kosztownej naprawy pojazdu, troszcząc się o kondycję akumulatora. O czym warto pamiętać, by służył nam jak najdłużej?

kamper akumulatorRegularne ładowanie

Regularne ładowanie ma kluczowy wpływ na żywotność akumulatora. Warto pamiętać, że ten rozładowuje się nie tylko w trakcie pracy, ale i na postoju. Stan ciągłego niedoładowania czy maksymalna eksploatacja, zmniejsza wydajność ogniw. Dlatego jeśli planujesz zimowanie kampera w garażu, nie zapomnij o zakupie ładowarki z funkcją ładowanie podtrzymującego.

Zabezpieczenie przed zimą 

Szkodliwe dla akumulatorów są też skrajne warunki atmosferyczne. Nie tylko wysoka, ale i niska temperatura mogą przyśpieszyć konieczność wymiany akumulatora. Dzieje się tak, ponieważ w niskiej temperaturze gęstość elektrolitu jest na tyle niska, że może to prowadzić do jego zamarznięcia, a w efekcie nieodwracalnego uszkodzenia. Wraz z nadchodzącymi mrozami, wyjmij akumulator z kampera.

Usuwanie zanieczyszczeń

Groźne dla akumulatora w kamperze mogą być też różnego rodzaju zanieczyszczenia. Pozostałości po oleju czy kurz przyśpieszają jego rozładowywanie. Systematyczne czyszczenie akumulatora za pomocą specjalnej szczotki pozwala uchronić kamper przed niespodziewaną usterką w trasie, a nas – przed niepotrzebnymi nerwami i wydatkami.