Header always set Strict-Transport-Security "max-age=2592000; includeSubDomains" Nowoczesny wymiar kampera - CarGO! Rent a Camp
BlogInformacje praktyczne

Nowoczesny wymiar kampera

By 3 czerwca, 2022Brak komentarzy

Planujesz podróż dookoła świata? Jesteś głodny nowych wrażeń? W tym artykule pokażemy Ci, dlaczego warto wynająć kampera z nowoczesnymi i dogodnymi funkcjami. Technologia zrewolucjonizowała nasze życie. Staliśmy się bardziej mobilni, dążymy do jak największej wygody z każdą kolejnym udogodnieniem, Internet pozwala nam szybko znaleźć informacje. Mamy samochody ze specjalną nawigacją, radiem odtwarzającym muzykę z sieci czy autobusy z telewizorem. My pokażemy Ci, że współczesny kamper posiada takie możliwości.

Elegancka i wygodna – kuchnia w kamperze

Pojazd kempingowy posiada komfortowe fotele, które dodają uroku wystrojowi wnętrz. Można przy stole spożywać posiłki. Dodatkowo blaty stwarzają dogodną przestrzeń do przygotowywania potraw, a szafki są tak samo bardzo pojemne, jak nasze domowe. Tak duże wyposażenie wnętrza nie koliduje z płynnością komunikacyjną w kwestii poruszania się. Mamy bardzo dużo wygodnej dla siebie przestrzeni.

Do przyrządzania kulinarnych smakołyków doskonale sprawdzi się kuchenka gazowa, która jednocześnie nie zajmuje zbyt dużo przestrzeni kamperze oraz daje możliwości na miarę standardowej kuchni. Usmażysz mięso, ugotujesz makaron, przygotujesz sos tak jak w kuchni domowej. Możesz zakupić różne modele w naszym sklepie i cieszyć się profesjonalnością w działaniu!

To wszystko to jednak dopiero przedsmak 😉 Nowoczesny kamper bez problemu jest wyposażony w inteligentną lodówko-zamrażarkę. Posiada ona wszystko, jeśli chodzi o rodzaje produktów oraz bezpieczeństwo, m. in. smukłe pojemniki na warzywa i owoce. Największym atutem jest jednak panel sterowania, dzięki któremu uregulujesz temperaturę chłodzenia czy wybierzesz źródło zasilania lodówki. Mamy więc przestrzenną i funkcjonalną lodówkę, przydatną w szczególności w upalne dni w Chorwacji.

Jeśli mowa o upalnych letnich dniach, nie sposób nie wspomnieć o zaletach górnej zamrażarki. Można w niej zmrozić ulubione napoje, a także lód do soków. Kwestia stopnia zamrożenia jest zależna od naszego ustawienia temperatury. W dni wyjątkowo upalne, jak np. w Hiszpanii, nie będziemy zmuszeni chodzić do sklepów i sprawdzać w lodówkach stopień schłodzenia napoju. W kamperze schłodzimy butelki według własnych preferencji.

Łazienka w kamperze – dopasowania pod Twoje wymagania!

Prawdziwym udogodnieniem są prysznice, którymi spokojnie się umyjemy, mając stałą kabinę zajmującą niemal tyle przestrzeni, ile w domu, a w niej możliwość regulowania stopnia gorąca wody. Posiadają brodzik i drzwi prysznicowe. Nie musimy więc zatrzymywać się przy bazie postojowej, by się umyć. Porządną kąpiel mamy na wyciągnięcie ręki. Warto dodać, że prysznic sprzyja wilgotności w kamperze. W upalne dni jest więc więcej niż pożyteczny. Dzięki wentylatorowi dachowemu, zamontowanemu nad kabiną, mamy odpowiedni przepływ powietrza.

W kamperach znajdują się także profesjonalne toalety. Oczywista rzecz dla każdego podróżującego, by mógł załatwić swoją fizjologiczną potrzebę, ale nie tylko. Zamontowane umywalki z blatem tworzą przestrzeń na postawienie kubków na szczoteczki, golarki, a także różnego rodzaju kosmetyki. Istnieje więc możliwość porannej higieny twarzy i jamy ustnej. Do czyszczenia zbiorników toalet wystarczą środki chemiczne i regularne opróżnianie – w ten sposób unikniemy rozwoju bakterii.

Komfort i swobodę ułatwi nam też przenośna pralka, stworzona specjalnie na długie podróże kamperem. Urządzenie to ma niewielki rozmiar, ale mimo to ułatwia pakowanie bagażu. Kamper nie jest więc przytłoczony przez nadmiar ubrań, gdyż określoną ilość rzeczy – tą, którą w granicach zdrowego rozsądku byliśmy w stanie zabrać – możemy regularnie czyścić i na kolejny dzień w nich chodzić. Nie musimy się więc obawiać o to, czy zwiedzając zakątki Niemiec, Francji czy innego jeszcze kraju wystarczy nam rzeczy, w które możemy się ubrać.

Wysoki komfort jazdy!

Dobrze zaplanowana podróż to nie tylko taka, która jest przemyślana pod względem tras, obiektów i miejsc postoju. To przede wszystkim dobrze nadzorowana komunikacja pomiędzy poszczególnymi punktami. Wyruszając kamperem w długą podróż, musimy mieć świadomość, że czekają nas autostrady, na których musimy wybrać właściwy pas do zjechania na drogę szybkiego ruchu, mającą zaprowadzić nas do punktu docelowego.

Chcąc uniknąć wjechania na niewłaściwy tor, potrzebujemy nawigacji do kampera. Posiada ona zaktualizowane urządzenia nawigacyjne, dokładnie pokazujące jaką drogą powinniśmy się kierować, na jakich odcinkach planowane są remonty lub które z nich są tymczasowo zamknięte bądź wyłączone z ruchu. Przekazują również informacje o długości i wysokości auta, dzięki czemu unikniemy podróży, np. w ciasnych, włoskich uliczkach. Nawigację można w stawić w miejsce obecnego radia. Trasy są stale aktualizowane, dzięki czemu mamy pewność, że unikniemy nieprzyjemnego stania w korku, a przede wszystkim nie zabłądzimy.

Jeśli z nawigacji korzystasz we własnym telefonie, kamper ma dla ciebie specjalny uchwyt, dzięki któremu wygodnie śledzisz pokonywaną trasę. Posiada on specjalną głowicę obrotową służącą do wygodnego ustawiania telefonu, ale także tabletu! Wiele osób podróżuje kamperem co najmniej kilka razy w roku. W związku z dużym zapotrzebowaniem na te pojazdy, wprowadzono to technologiczne udogodnienie z myślą o stałości i niezmienności sposobu użytkowania nawigatora.

Jak wygodna jazda, to musi być muzyka! 😊 Chyba, że wolicie posłuchać audycji, podcastu czy zanurzyć się w e-learningu (czytaniu rozdziałów książek przez lektora). Kampery są wyposażone w nowoczesne radia, z wygodnymi czujnikami, przy których regulowanie głośności oraz samej jakości dźwięku jest niezwykle proste i wygodne. Możemy połączyć radio z telefonem przez kabel USB albo Bluetooth i za pomocą komórki odtwarzać ulubione utwory przez radio. Sam ekran radia jest wrażliwy na dotyk, a co za tym idzie, bardzo czuły. Obsługa urządzenia jest więc bardzo przystępna i łatwo się do niej przyzwyczaić.

Seans w kamperze!

Kiedy zatrzymamy się kamperem wieczorem w danym miejscu, warto kilka godzin przed snem i dalszą podróżą wykorzystać w atrakcyjny sposób. Dla koneserów kina, a także oglądających seriale, auta kempingowe wyposażone są w telewizory HD! Funkcje są więc takie same jak w kinie domowym w salonie. Każdy może wygodnie korzystać do woli z usług streamingowych, aplikacji czy surfować po kanałach!

Kampery są przygotowane także dla osób przykładających wagę do pozycji wzrokowej i wygody podczas oglądania. Wyposażyć je można zarówno w telewizor ścienny, jak i stojący. To nie wszystko! Możemy wybrać, czy wolimy mniejszy rozmiar czy większy. Kiedy już zdecydujemy się na najbardziej wygodny dla nas odbiornik, będziemy mogli zorganizować z rodziną lub znajomymi maratony filmowe, gry lub cokolwiek czego tylko pragniemy.

Sześciogwiazdkowa jakość ekranu wymaga specjalnego sprzętu. Dlatego kampery są wyposażone w antenę satelitarną, dzięki której oglądane materiały mają staranny obraz. Doskonały odbiór sygnału zapewnia domowy, niezawodny efekt. Oprócz tej podstawowej funkcji, zaletą anten kamperowych jest niskie zużycie energii, a także odporność na zerwania przez gwałtowne wiatry.

Panele słoneczne do kampera!

Skoro wspomnieliśmy o energii, warto odnieść się do alternatywnych źródeł ich pozyskiwania i związku ekologicznego rozwiązana z kempingowym samochodem. Zamontowanie panelu pozwala sprawnie pozyskiwać i magazynować energię dla kampera, dzięki czemu nie ma problemów z dostawą prądu. Dodatkowe akcesoria, jak np. regulator ładowania, pozwalają regulować ilość prądu w danym sprzęcie. Doskonale sprawdza się do akumulatorów, jeśli chcemy uniknąć nadmiaru energii.

Panele słoneczne to dobry towarzysz w podróży, wręcz bratnia dusza. Stały dopływ energii gwarantuje dobre oświetlenie w środku, możemy też naładować baterie albo telefon. Nie wspominając o przyrządzaniu posiłków za pomocą blenderów, mikserów czy urządzeń parowych.

Bagażniki do kampera

Wielu z nas wyjeżdża na kemping z myślą o aktywności fizycznej. Może być ona zróżnicowana u każdego. Dlatego kampery mają zamontowany specjalne bagażniki. Dla spragnionych jeziornych wędrówek doskonałym rozwiązaniem będzie bagażnik na kajaki. Z nim niezwykle łatwo pływać po wodzie, a sama konstrukcja górnego uchwytu jest dla niego wygodna i elastyczna. Kajak możemy rozłożyć nawet na metr, jak również go ładować i rozładowywać.

A kto z nas nie lubi jeździć rowerem? Dlatego do kampera można swobodnie przyczepiać pokrowce na rowery. Z nimi zabierzesz swój jednoślad, gdzie tylko chcesz. W góry, w Puszczę Notecką, na imprezy wyścigowe. Co ważne, przyczepiony pokrowiec nie przeszkadza w żadnym stopniu kajakowi przyczepionemu do górnego bagażnika. Swobodnie możemy przenosić kamperem jeden i drugi sprzęt.

Jeśli sporty wodne i jazda rowerem są dla Ciebie zbyt mało odlotowe, w kamperze istnieje możliwość przetransportowania skutera. Wystarczy sprowadzić go do pomieszczenia wewnętrznego na niego przeznaczonego i zastosować pas napinający, ustawiający jednoślad w pozycji pionowej. Dzięki temu transport skutera będzie bezpieczny i niezawodny.

Wszędzie dobrze, ale w kamperze najlepiej!

Kamper dzięki rozbudowanym funkcjom służy nam jak normalny dom, w którym na co dzień mieszkamy. Decydując się na podróż tym środkiem komunikacji, mamy wszystko pod ręką jak we własnych czterech kątach. W środku zorganizować można maraton filmowy, przygotować ucztę, a w podczas podróży możemy być pewni, że wszelkie sprzęty przeniesiemy bezpiecznie i na czas – z pomocą nowoczesnej nawigacji.

W naszym sklepie mamy atrakcyjne pojazdy, które wypożyczysz na długie podróże! Jeśli zdecydujesz się na kupno, drugi dom będziesz miał zawsze o każdej porze roku 😊 Świetne wyposażenie w bogatą technologię czyni z kampera prawdziwy dach nad głową. Jest w nim wygodnie oraz luksusowo. Spędzamy w nim czas jak w naszym domu.

Pozostaw odpowiedź