Header always set Strict-Transport-Security "max-age=2592000; includeSubDomains"
BlogPodróże

Kamperowe ograniczenia – o czym musisz pamiętać?

By 23 lipca, 201913 grudnia, 2019Brak komentarzy

Podróż kamperem to niewątpliwie duża wolność i wygoda, ale jak wiadomo, każdy środek transportu ma swoje ograniczenia. Jak to wygląda w przypadku kamperów? Sprawdź!

Masa ma znaczenie

Kampery, które bez problemu można prowadzić przy prawie jazdy kategorii B, to te, których całkowita masa pojazdu nie może przekraczać 3500 kilogramów. Wydaje się, że to dużo, ale jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że wypożyczany kamper już ma określony asortyment o sporej wadze, a dodamy do tego masę ciała podróżujących, bagaże, zapasy wody itd., to może się okazać, że w gruncie rzeczy ładowności trzeba bardzo pilnować. Z tego względu warto wybierać najnowsze modele kamperów, które są maksymalnie dostosowane do podróżujących. Co to oznacza? Zastosowanie nowoczesnych materiałów i technologii sprawia, że w takich kamperach uzyskacie dodatkowe kilogramy, które można śmiało wykorzystać do przewiezienia bagażu.

Zwrotność kamperów

Duże kampery są wygodne dla rodzin, ale manewrowanie nimi jest nieco trudniejsze i wymaga większej wprawy. Mniejsze kampery, o bardziej sportowej formie, dobrze sprawdzają się również w wąskich uliczkach oraz w centrum miasta. Jeśli planujecie miejskie eksploracje, sugerujemy wybierać raczej ten drugi model – nie będziecie stresować się manewrami wśród tłumów turystów. Duże kampery znakomicie sprawdzają się za to na większych przestrzeniach i na wakacjach na kempingu, gdzie mniej przemieszczamy się, a więcej czasu spędzamy w jednym miejscu.