Header always set Strict-Transport-Security "max-age=2592000; includeSubDomains" Kamper czy przyczepa kampingowa – oto jest pytanie - CarGO! Rent a Camp
BlogPorady

Kamper czy przyczepa kampingowa – oto jest pytanie

By 23 marca, 201620 września, 2021Brak komentarzy

Zanim rozpoczniemy przygodę z caravaningiem, musimy odpowiedzieć sobie na zasadnicze pytanie – wybrać kamper czy przyczepę kempingową? Decyzja jest o tyle trudna, że oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy, które postaramy się dziś przybliżyć.

Dla kogo kamper?

Jazda kamperem przypadnie do gustu osobom, które lubią często zmieniać lokalizację, a podczas pobytu zatrzymują się na kilku polach kempingowych. W przypadku campera nie trzeba tracić czasu na przypinanie i odpinanie przyczepy – wystarczy wsiąść za kółko i jechać dalej. Dzięki kamperowi, łączącemu funkcję transportową z bagażową, wszelkie niezbędne rzeczy będziemy mieć pod ręką także w trakcie jazdy. Zwolennicy samochodów kempingowych używanych i nowych wśród ich zalet wymieniają także wyższe dozwolone prędkości, prostsze manewrowanie pojazdem i możliwość zatrzymania się na nocleg poza kempingiem. Na polu z kolei możemy liczyć na niższe koszty pobytu, a na autostradach na korzystniejsze ceny opłaty. Zadowoleni będą także ci, którzy na wakacje chcą zabrać ze sobą łódkę, motor lub quada, które można podczepić do campera. Ceną większej elastyczności i niezależności są wyższe koszty zakupu, utrzymania i ubezpieczenia.

wynajem camperów

Dla kogo przyczepa kampingowa?

Przyczepa kempingowa to idealne rozwiązanie dla osób wybierających się na jeden konkretny kemping. Pozostawiona na polu, pozwala na swobodne zwiedzanie okolicy czy wypady na zakupy do miasta samochodem osobowym. Nie bez znaczenia są też niższe ceny zakupu, OC, przeglądów i serwisu przyczepy. Większa jest też przestrzeń użytkowa, a więc i wygoda. Przyczepy mogą również znacznie dłużej stać nieużywane. Podróżowanie z przyczepą kempingową nie jest jednak pozbawione wad, bo zimą nie wjedziemy nimi na część tras..

Używane przyczepy kempingowe