Header always set Strict-Transport-Security "max-age=2592000; includeSubDomains" Jak wygląda wynajem kampera krok po kroku? - CarGO! Rent a Camp
BlogInformacje praktyczne

Jak wygląda wynajem kampera krok po kroku?

By 4 lutego, 202014 lutego, 2020Brak komentarzy

 

Rozważasz wynajem kampera po raz pierwszy? Zastanawiasz się, z jakim wyprzedzeniem należy rezerwować pojazd i o czym musisz pamiętać? Spokojnie – przygotowaliśmy szczegółowy poradnik, który powinien kompleksowo wyjaśnić wszystkie szczegóły. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem!

Wynajem kampera – wybór pojazdu

Na początek warto wspomnieć o istotnej kwestii, jaką jest dobór pojazdu, który najbardziej odpowiada twoim potrzebom. Kamper kamperowi nierówny. Nie tyle w kwestii komfortu czy luksusu, bo wszystkie oferowane przez nas modele wyróżnia wysoki poziom. Mowa raczej o przestrzeni, wszak ta również jest bardzo istotna. Inny kamper będzie potrzebny dla rodziny z dziećmi, a inny dla podróżującej pary.

Kamper vany wynajem

Aktualnie w ofercie CarGO! znajdziesz 4 typy pojazdów kamperowych. Pierwszy model, czyli kamper van, dedykowany jest osobom podróżującym samodzielnie lub w duecie. To najmniejsze, ale i zarazem najbardziej zwrotne pojazdy. Komfortem i wygodą w niczym nie ustępują dużym kamperom, mimo, że ich przestrzeń jest znacznie mniejsza. W tym przypadku to zaleta – mały van ułatwia parkowanie na zatłoczonych parkingach i sprawia, że przemieszczanie się pomiędzy miastami jest prostsze. Vany też mniej spalają, dlatego przy podróżowaniu w dwie osoby zyskujecie gwarancję, że wydacie mniej na paliwo. Sam wynajem kamper vana zresztą też jest tańszy. Pod tym względem atrakcyjny na podróż może być zwłaszcza sezon jesienno-zimowy. Wówczas za wynajem vana na dobę płacicie zaledwie 490 złotych brutto na dobę.

Kampery typu alkowa

Druga opcja to jedne z najczęściej wybieranych pojazdów, czyli kampery comfort. To typ pojazdów typu alkowa. Co to oznacza? Kampery typu comfort są wyposażone w dodatkową przestrzeń do spania nad kabiną kierowcy. To sprawia, że są nieco mniejsze od kamperów zintegrowanych, ale nadal umożliwiają zabranie w podróż większej ekipy niż np. do vana. Kamperami typu comfort można podróżować spokojnie nawet w 6 osób! To dobre rozwiązanie dla rodzin. Dużą zaletą tego modelu jest też ekonomiczność – mniejszy rozmiar pojazdu gwarantuje też niższe opłaty za paliwo.

Kampery półzintegrowane

Kolejna opcja to tzw. kampery półzintegrowane, u nas nazywane kamperami Prestige. Ten model wyróżnia częściowa integracja obszaru mieszkalnego z szoferką. Takimi pojazdami może podróżować maksymalnie do 5 osób. Dużą zaletą tych pojazdów jest możliwość szybszego przemieszczania się, co może mieć znaczenie dla rodzin, które zamierzają spędzać wakacje aktywne i chciałyby dużo zwiedzić. Warto też podkreślić, że wśród wyposażenia standardowego tego pojazdu znajdziesz m.in. bagażnik rowerowy marki Thule, dlatego w podróż możesz śmiało zabrać również ulubione pojazdy dwukołowe!

Kampery zintegrowane

Ostatnia z opcji wynajmu kampera w CarGO! to tzw. kampery zintegrowane, u nas nazywane kamperami Premium. Wyróżnia je największa długość i bardzo duża przestrzeń. Te pojazdy są doskonałe dla wszystkich, którzy poszukują najbardziej zaawansowanych rozwiązań. Wynajem kampera typu Premium kosztuje najwięcej spośród wszystkich przedstawionych modeli. Trzeba jednak przyznać, że jest to rozwiązanie zdecydowanie warte swojej ceny.

Wynajem kampera – z jak dużym wyprzedzeniem?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, na początek warto wspomnieć o podziale na sezony, który zwykle przyjmuje się w caravaningu. Sezon A pokrywa się z sezonem wakacyjnym i urlopowym, gdy zainteresowanie pojazdami kempingowymi jest zdecydowanie największe.  Liczymy go od 15 czerwca do 1 września. Jeśli chcesz wynająć pojazd w tym terminie, zadbaj o to, by zgłosić chęć rezerwacji z odpowiednim wyprzedzeniem. Najlepiej zrobić to kilka miesięcy wcześniej. Wówczas nie tylko zyskujesz pewność, że wybrany przez Ciebie kamper będzie dostępny, ale dodatkowo możesz skorzystać z rabatu first minute!

Sezon B trwa z kolei od 2 września do 14 czerwca. Wówczas wynajem pojazdów kempingowych jest tańszy, ale też terminy są zdecydowanie mniej oblegane. To dobra wiadomość dla osób, które nie lubią myśleć o urlopie z dużym wyprzedzeniem. Co więcej, sezon jesienno-zimowy jest też korzystniejszy pod względem zwiedzania dla osób, które nie lubią tłumów. Wiele atrakcji europejskich po lecie kosztuje znacznie mniej, więc podróż w tym okresie umożliwia zaoszczędzenie i cieszenie się podróżą bez zbyt dużych tłumów!

A pogoda? Cóż, to wszystko zależy od tego, dokąd zmierzasz. Na południu Europy nawet we wrześniu czy w październiku możesz cieszyć się piękną pogodą. Jeśli z kolei planujesz wyjazd na narty, to chłodne dni powinny być nawet atutem. A co z ogrzewaniem w kamperze? To żaden problem – dobra izolacja i odpowiednie dogrzanie pojazdu sprawią, że będziesz czuł się komfortowo nawet przy minusowych temperaturach.

Wypożyczenie pojazdu kempingowego: od osoby prywatnej czy od firmy?

Która opcja jest bardziej opłacalna? Cóż, dla nas odpowiedź jest oczywista: najlepiej wynająć pojazd od firmy! Dlaczego? Wystarczy spojrzeć na całokształt.

Korzystając z wypożyczenia kampera w firmie, zyskujesz gwarancję kompleksowej usługi. To oznacza, że otrzymujesz kampera, który regularnie przechodzi przeglądy i serwisowanie, ma aktualne ubezpieczenia i jest nowym, a nie np. kilkunastoletnim modelem. Co więcej, wypożyczalnie kamperów bardzo często gwarantują też możliwość dodatkowego doposażenia kampera. Nasza oferta akcesoriów kempingowych jest naprawdę szeroka. Posiadamy chociażby rowery górskie, dodatkowe butle gazowe, szczegółowe wyposażenie kuchenne, łańcuchy śniegowe, nadprogramowe lodówki kompresorowe, kamerki GoPro, łańcuchy śniegowe czy pakiet dodatkowej chemii do kampera.

Oczywiście, sporo akcesoriów kempingowych otrzymasz w ramach oferty wynajmu – nie będziesz musiał płacić za nie dodatkowo. U nas są to chociażby takie rzeczy, jak: zewnętrzna markiza przeciwsłoneczna, bagażnik rowerowy Thule, pełna butla gazowa 11 kg, napełniony zbiornik wody czystej, przyłącza prądowe i wodne, klimatyzacja Dometic oraz środki chemiczne do systemów sanitarnych Dometic. Jeśli będziesz chciał skorzystać z oferty dodatkowego doposażenia pojazdu, to nic nie stoi na przeszkodzie. Wystarczy wspomnieć o tym odpowiednio wcześnie, byśmy mogli przygotować dla ciebie poszczególne elementy. Dzięki temu w dniu podróży wszystko będzie gotowe!

Dużą zaletą korzystania z naszej wypożyczalni kamperów jest również to, że dzięki temu zyskasz możliwość pozostawienia swojego pojazdu na naszym strzeżonym parkingu. Za darmo! Zasada jest prosta: w umówionym dniu przyjeżdżasz po kampera, zostawiasz swoje auto i odbierasz je w dniu powrotnym!

Wybór pojazdu – kontakt z wypożyczalnią kamperów

Jeśli jesteś zdecydowany na wypożyczenie kampera, musisz skontaktować się z wypożyczalnią. Oczywiście, jeśli nie jesteś pewien, który pojazd sprawdzi się u ciebie najlepiej, to żaden problem. Nasi specjaliści chętnie pomogą dobrać najkorzystniejszą opcję. Po ustaleniu szczegółów podpisujemy umowę najmu. Jeszcze przed podpisaniem objaśniamy termin wpłat poszczególnych kwot, tj. zaliczki czy kaucji.

Na etapie formalności warto podkreślić jeszcze jedną kwestię – zazwyczaj kampery wynajmujemy osobom, które ukończyły 25. rok życia i posiadają prawo jazdy  przynajmniej od 3 lat. Ograniczenie to zostało wprowadzone ze względu na bezpieczeństwo. Choć kampery są zaliczane do pojazdów osobowych, to jednak są znacznie większymi samochodami niż standardowe auta. Dlatego właśnie do ich prowadzenia niezbędna jest pewna wprawa, doświadczenie drogowe i czujność. Kampery są szerokie, wysokie i długie – trzeba o tym pamiętać podczas przemieszczania się po różnych drogach, zwłaszcza tych miejskich.

Obsługa kampera: co musisz wiedzieć?

Nie wiesz, jak opróżniać brudną wodę w kamperze? Jak korzystać z toalety, by nie zapchać jej już pierwszego dnia? Gdzie i jak często można uzupełniać wodę czystą na kempingu? Spokojnie – o tym wszystkim poinformuje Cię jeden z naszych specjalistów jeszcze przed wyjazdem. Dlatego właśnie w dniu wynajmu kampera zaprosimy cię na spotkanie, podczas którego wyjaśnimy obsługę poszczególnych elementów i odpowiemy na twoje pytania. Oczywiście, gdyby jakieś wątpliwości pojawiły się w trasie, to również chętnie pomożemy i postaramy się pomagać na bieżąco. Dodatkowo na naszym kanale na YouTube znajdziesz serię filmów instruktażowych, które dobrze wyjaśniają np. kwestie wymiany butli gazowej w kamperze, obsługi panelu kontrolnego, ogrzewania czy też nawet odpalenia PlayStation. Zachęcamy do zapoznania się z produkcjami na naszym koncie! W przypadku jakichkolwiek pytań, przekażemy numer do naszej obsługi, gdzie będziesz mógł uzyskać odpowiedni na wszelkie pytania. Zapraszamy do skorzystania z oferty wypożyczalni pojazdów kempingowych CarGO! Rent a Camp! Rozpocznij podróżowanie na własnych warunkach i zwiedzaj świat tak, jak lubisz najbardziej!

Pozostaw odpowiedź