Header always set Strict-Transport-Security "max-age=2592000; includeSubDomains" Do Turcji kamperem? Czemu nie! - CarGO! Rent a Camp
BlogPodróże

Do Turcji kamperem? Czemu nie!

By 10 czerwca, 201913 grudnia, 2019Brak komentarzy

Wbrew pozorom, podróżowanie po Turcji kamperem wcale nie jest problematyczne. W wielu miejscach można nocować “na dziko”, ale nie będziecie mieć problemów również ze znalezieniem normalnych kempingów, na których można odpocząć i uzupełnić zapasy wody. Nie pozostaje więc nic innego, jak rozpocząć planowanie wycieczki? A co można zwiedzać w Turcji? Propozycji jest co niemiara – zapraszamy do zapoznania się z naszymi typami!

Poznaj klimat Stambułu

Na początek najważniejszy punkt, czyli oczywiście Stambuł! To miasto, którym nie da się nacieszyć przez jeden dzień. Warto zaplanować przynajmniej kilka dni w tym niezwykłym, wręcz bajkowym miejscu. Co tu dużo mówić – Stambuł po prostu zachwyca swoim klimatem! Wycieczkę polecamy rozpocząć od wejścia na wieżę Galata. Rozciąga się z niej przepiękny widok na panoramę miasta – będziecie mogli przywieźć z stamtąd zjawiskowe zdjęcia! Ponadto polecamy również Kościół Mądrości Bożej, czyli słynną Hagię Sophię. Obecnie znajduje się tam muzeum. To bardzo ciekawe miejsce zetknięcia się dwóch religii – Hagia Sophia najpierw służyła jako bazylika, a później jako meczet.

Stambulskie bazary to kolejny punkt warty uwagi. Wielki Bazar to wyjątkowe miejsce – to tutaj możecie zakupić świeże, lokalne przyprawy, soczyste warzywa i owoce, a także ryby czy wędliny. Niezależnie od tego, czego skosztujecie, gwarantujemy, że nie będziecie żałować!

W Stambule nie można też pominąć wspaniałego, Błękitnego Meczetu, jednego z najciekawszych przykładów architektury islamskiej, który w zasadzie zamyka “klasyczny okres” sztuki islamskiej w Turcji.

Niezwykle ważnym elementem Stambułu jest pałac Topkapi, siedziba sułtanów. Warto wiedzieć, że to właśnie tutaj są przechowywane relikwie Mahometa, w tym m.in. płaszcz proroków.

W krainie mitów: Troja

Historyczna i mityczna Troja to obowiązkowe do odwiedzenia miejsce dla fanów historii. Związana z opowieściami o Odyseuszu, Helenie, Parysie i Achillesie, Troja jest prawdziwą perełką. Możecie tu obejrzeć m.in. ogromnego konia trojańskiego, nawiązującego do słynnego mitu. Ponadto w Troi zwiedząjącym udostępnia się ruiny miasta.

Antyczne piękno Efezu

Efez to starożytne miasto, w którym wzniesiono świątynię Artemidy, uznawaną za jeden z cudów świata. Dziś niestety można tuaj obejrzeć tylko ruiny, ale nie są one jedyną rzeczą, która jest udostępnona zwiedzającym. Z czasów chrześcijańskich zachowały się tutaj m.in. fragmenty Kościołu Marii Panny. Niewątpliwie ważnym punktem tego miasta jest również Wielki Teatr i znajdująca się w nim Fontanna Hellenistyczna.

Baśniowość Kapadocji

To, co przyciąga turystów do Kapadocji, to niesamowite loty balonami, które można obserwować z tarasów widokowych umieszczonych w skalnych hotelach.Nie jest to jednak jedyna atrakcja. W Kapadocji uwagę przyciągają też Pasabagi, czyli skały o bajkowych kształtach. Same skały są podstawą tego tureckiego regionu – do dziś w wielu z nich można podziwiać wydrążone kościoły, domy, a nawet podziemne miasta.

Delta rzeki Dalyan

W ujściu rzeki Dalyan znajduje się maleńkie miasteczko z przepiękną, piaszczystą plażą. To na niej bardzo często można znaleźć przepiękne żółwie Karetta. W delcie Dalyan można umówić się na rejs, by móc jeszcze lepiej podziwiać piękno tureckiej przyrody.