fbpx
BlogPodróże

Do Turcji kamperem? Czemu nie!

By Czerwiec 10, 2019 Czerwiec 21st, 2019 Brak komentarzy

Wbrew pozorom, podróżowanie po Turcji kamperem wcale nie jest problematyczne. W wielu miejscach można nocować “na dziko”, ale nie będziecie mieć problemów również ze znalezieniem normalnych kempingów, na których można odpocząć i uzupełnić zapasy wody. Nie pozostaje więc nic innego, jak rozpocząć planowanie wycieczki? A co można zwiedzać w Turcji? Propozycji jest co niemiara – zapraszamy do zapoznania się z naszymi typami!

Poznaj klimat Stambułu

Na początek najważniejszy punkt, czyli oczywiście Stambuł! To miasto, którym nie da się nacieszyć przez jeden dzień. Warto zaplanować przynajmniej kilka dni w tym niezwykłym, wręcz bajkowym miejscu. Co tu dużo mówić – Stambuł po prostu zachwyca swoim klimatem! Wycieczkę polecamy rozpocząć od wejścia na wieżę Galata. Rozciąga się z niej przepiękny widok na panoramę miasta – będziecie mogli przywieźć z stamtąd zjawiskowe zdjęcia! Ponadto polecamy również Kościół Mądrości Bożej, czyli słynną Hagię Sophię. Obecnie znajduje się tam muzeum. To bardzo ciekawe miejsce zetknięcia się dwóch religii – Hagia Sophia najpierw służyła jako bazylika, a później jako meczet.

Stambulskie bazary to kolejny punkt warty uwagi. Wielki Bazar to wyjątkowe miejsce – to tutaj możecie zakupić świeże, lokalne przyprawy, soczyste warzywa i owoce, a także ryby czy wędliny. Niezależnie od tego, czego skosztujecie, gwarantujemy, że nie będziecie żałować!

W Stambule nie można też pominąć wspaniałego, Błękitnego Meczetu, jednego z najciekawszych przykładów architektury islamskiej, który w zasadzie zamyka “klasyczny okres” sztuki islamskiej w Turcji.

 

Niezwykle ważnym elementem Stambułu jest pałac Topkapi, siedziba sułtanów. Warto wiedzieć, że to właśnie tutaj są przechowywane relikwie Mahometa, w tym m.in. płaszcz proroków.

Pozostaw odpowiedź