fbpx
BlogPodróże

Co zwiedzić na Litwie? Część II

By Maj 15, 2019 Maj 26th, 2019 Brak komentarzy

Planujecie wyprawę na Litwę? Przygotowaliśmy kolejną porcję atrakcji, które zdecydowanie warto zobaczyć w tym kraju. Sprawdźcie, jakie miejsca musicie koniecznie odwiedzić!

Troki – podróż do średniowiecznej krainy

Zamek w Trokach to jedna z ważniejszych atrakcji turystycznych Litwy. Znajdziecie go na jeziorze Galwe. Aktualnie w środku funkcjonuje ciekawe muzeum, a poza tym warto też śledzić imprezy, które odbywają się co jakiś czas w zamku. Zwykle są to rekonstrukcje historyczne poświęcone czasom średniowiecznym, dlatego fani tego okresu historycznego z pewnością znajdą tutaj coś dla siebie!

Kiernów – w baśniowej krainie

 

Jeśli cenicie sobie bajkowy klimat, który przywodzi nieco na myśl wioski hobbitów, to koniecznie musicie zajrzeć do Kiernowa. To niewielkie miasteczko położone około 40 kilometrów od Wilna. Przepiękny, górzysty teren wielu osobom kojarzy się z Nową Zelandią, nic dziwnego więc, że skojarzenia z „Władcą pierścieni” nasuwają się same! Warto wiedzieć, że tutejsze grodziska zostały wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO! Co ciekawe, to właśnie w tym miejscu niegdyś znajdowała się pierwsza stolica Litwy.

Druskienniki – magiczne uzdrowisko

Podczas wyprawy do tego kraju polecamy poświęcić 2-3 dni na zwiedzanie Druskiennik  To miasto, które ma jedno z najlepszych uzdrowisk w Europie. W Druskiennikach można też znaleźć słynne „źródełko piękna” (podobno obmycie wodą z tego źródełka gwarantuje zachowanie piękna!), efektowną wieżę widokową (która, co ciekawe, nieco się buja, więc osoby z lękiem wysokości powinny uważać) oraz bardzo ładne jezioro Druskonis. Przy nim możecie wypożyczyć łódkę albo rower wodny. Na środku jeziora znajdziecie też fontannę, przy której zainteresowani mogą zrobić pamiątkowe zdjęcia.

Pozostaw odpowiedź