fbpx
BlogPodróże

Co warto zobaczyć na Litwie? Część I

By Maj 6, 2019 Maj 24th, 2019 Brak komentarzy

Litwa, choć sąsiaduje z Polską, nie jest najczęściej wybieranym przez nas kierunkiem. Warto jednak odwiedzić ten kraj, ponieważ ma naprawdę dużo do zaoferowania. Co ciekawego można zwiedzić zobaczyć na Litwie?

Wilno – obowiązkowy punkt podróży

Odwiedzając Litwę, nie można oczywiście zapomnieć o stolicy. Wilno jest mocno związane z Polakami. Można tu zrobić wycieczkę śladami literatury i odwiedzić najważniejsze miejsca. Wycieczkę polecamy rozpocząć od Ostrej Bramy, o której Adam Mickiewicz wspominał w „Panu Tadeuszu”. To gotycka brama miejska, przy której znajduje się kaplica ostrobramska z obrazem Matki Boskiej Ostrombramskiej Królowej Korony Polski. To bardzo ważne miejsce, które co roku zrzesza tysiące pielgrzymów z całego świata.

W Wilnie warto też odwiedzić bardzo ciekawe Muzeum Iluzji. To rozrywka zarówno dla dorosłych, jak i dla nieco mniejszych podróżników – czeka Was tu dużo śmiechu i radości, a ponadto w muzeum można robić pamiątkowe zdjęcia.

W stolicy Litwy należy koniecznie zajrzeć też do dzielnicy żydowskiej. Czeka tu na was wiele urokliwych kamieniczek i kawiarni. Warto przejść się ulicą Szklaną, która ze wszystkich ulic najbardziej zachowała swój pierwotny charakter.

Jeśli zmęczy Was intensywne zwiedzanie, możecie odpocząć w Ogrodzie Bernardynów. Znajduje się on w samym centrum Wilna. Został odrestaurowany według XIX-wiecznej koncepcji, dzięki czemu zachował swój unikalny charakter. W ogrodzie można obejrzeć m.in. ekspozycję roślin leczniczych oraz przejść się po klimatycznym mini-ogródku różanym.

W Wilnie nie można też pominąć wspaniałego Kościoła św. Anny z efektowną fasadą koronkową. Kościół przepięknie wygląda z zewnątrz, ale warto zajrzeć też do środka – znajdziecie tam malowidła ścienne z początku XVI wieku.

Pozostaw odpowiedź