Header always set Strict-Transport-Security "max-age=2592000; includeSubDomains" Biwakowanie a obostrzenia - na co musisz uważać w czasie pandemii? - CarGO! Rent a Camp
BlogInformacje praktyczne

Biwakowanie a obostrzenia – na co musisz uważać w czasie pandemii?

By 22 stycznia, 2021Brak komentarzy

Aktualne czasy nie ułatwiają nam podróżowania. Obostrzenia, które dotknęły cały świat, mogą utrudnić swobodne przemieszczanie się. Sprawdźmy, jak bezpiecznie biwakować!

Czym jest caravaning?

To nic innego jak jedna z form turystyki, w której kamper czy przyczepa kempingowa zastępują hotel. To zapewnia nam możliwość podróżowania bez wcześniejszego planowania. Nie musimy wyznaczać sobie celów podróży lub dokonywać wcześniejszych rezerwacji. Nocleg w kamperze to świetna alternatywa dla hoteli, pensjonatów czy apartamentów. Z caravaningu korzystają przede wszystkim osoby, dla których niezależność stanowi ważną wartość.

Współczesne przyczepy potrafią być naprawdę bardzo komfortowe. Wyróżnia je wysoki standard, dzięki czemu nawet w środku dziczy można korzystać z domowego komfortu. Dodatkowo dzięki podróży kamperem możemy zabrać większy bagaż niż do samolotu czy pociągu, wyjechać o dowolnej godzinie i wybrać taki cel podróży, jaki tylko nam się wymarzy  – bez ograniczeń komunikacyjnych.

Caravaning w trudnych czasach. Co powinniśmy wiedzieć?

Decydując się na podróż kamperem w czasie pandemii, musimy przede wszystkim wziąć pod uwagę fakt, że obowiązują nas pewne obostrzenia. Zanim ruszymy w świat, powinniśmy zapoznać się z zasadami miejsca, do którego zmierzamy, a także z zaleceniami Ministerstwa Spraw Zagranicznych – zwłaszcza, jeżeli decydujemy się na podróż poza granice naszego kraju. W dzisiejszych czasach rozporządzenia wydawane przez rząd zmieniają się bardzo szybko i nie zawsze jesteśmy w stanie przewidzieć, co będzie za kilka dni. I dlatego właśnie tak ważna jest aktualizacja informacji przed samym wyjazdem. Pamiętajmy także o tym, że obostrzenia mogą być odmienne w poszczególnych krajach.

Podróżuj bezpiecznie w czasie pandemii

Podczas pandemii wiele osób zmaga się z ogromnym stresem, poczuciem samotności i obniżonym nastrojem. Pozwólmy sobie na chwilę odpoczynku i oderwania się od rzeczywistości. Najlepszym pomysłem na poprawę nastroju będzie spontaniczna podróż. Wynajem przyczepy kempingowej pozwoli nam na bezpieczne podróżowanie. Wyjazd, bliskość natury, świeże powietrze i przepiękny krajobraz wpływają pozytywnie na poprawę samopoczucia.

Kempingi i pola namiotowe. Czy to bezpieczne?

Wielu właścicieli pól kempingowych wprowadziło zasady, które umożliwiają nam bezpieczne korzystanie z biwakowania. We wszystkich miejscach należy jednak dbać o zasłanianie ust oraz nosa, częstą dezynfekcję rąk i zachowanie odpowiedniej odległości. Na części kempingów wymagane jest też mierzenie temperatury. Jeśli planujesz korzystać z dzikiego nocowania kieruj się ogólnie przyjętymi zasadami bezpieczeństwa. W takiej sytuacji również nie trzeba obawiać się przemieszczania. Dzikie noclegi, z dala od tłumów z pewnością będą najbezpieczniejszą formą podróżowania. Przed podróżą zagraniczną warto też zarejestrować się w systemie Odyseusz. To aplikacja, która umożliwia zarejestrowanie naszego wyjazdu; w sytuacjach nadzwyczajnych Ministerstwo Spraw Zagranicznych może skontaktować się z nami w celu udzielenia informacji.

Wynajem kampera w czasach wirusa

Co z wynajmowaniem kampera na podróż? Czy to na pewno bezpieczne? Może lepiej zainwestować we własny transport? Tym nie musimy zaprzątać sobie głowy. Wypożyczalnia przyczep kempingowych czy kamperów to nadal dobry punkt zaczepienia. Używane przyczepy są zawsze ozonowane przed i po wypożyczeniu.Co to oznacza? Ozonowanie to sposób czyszczenia, który polega na uwalnianiu gazu w zamkniętym pomieszczeniu ze specjalnych ozonatorów. Pozwalają one na całkowite zniszczenie bakterii. Co ważne, gaz bez problemu dociera do każdego zakątka przyczepy. Dodatkowo wypożyczalnia kamperów przeprowadza dokładną dezynfekcję i dba o wietrzenie pojazdów, a także czyści wszystkie powierzchnie. Niektóre używane przyczepy przechodzą kwarantannę i pozostają przez kilka dni puste na parkingu.

A może lepiej zainwestować w nową przyczepę kempingową?

Sprzedaż przyczep kempingowych rośnie w siłę. Kampery też stają się coraz bardziej popularne, nie tylko za sprawą pandemii. Posiadanie własnego pojazdu daje nam wiele możliwości; podczas wyjazdu nie musimy martwić się o nocleg. Obecnie bez problemu znajdziemy kempingi w różnych zakątkach Europy. W czasach pandemii własny kamper zapewnia nam dodatkowe bezpieczeństwo. Sami dbamy o czystość przyczepy i spędzamy czas we własnym gronie. Nic dziwnego więc w tym, żainteresowanie kupnem własnego kampera czy przyczepy wzrasta. Ludzie coraz chętniej wyszukują na popularnych portalach sprzedażowych nowe czy używane przyczepy kempingowe. To zdecydowanie złoty czas biwakowania!

Kupno kampera – czy warto?

Kamper to w tym momencie najbardziej bezpieczna forma podróżowania. W ten sposób możemy ominąć tłoczne lotniska, stacje kolejowe, autokary i pozostałe środki transportu. Większość społeczeństwa nadal chętnie korzysta z samolotów czy pociągów, ale trend powoli odwraca się na korzyść kamperów. Tegoroczne zainteresowanie ofertą wypożyczalni kamperów i przyczep pokazało, że więcej osób chętnie wróciłoby do dzikiego podróżowania.

Dlaczego caravaning będzie lepszą opcją niż standardowy nocleg w hotelu?

Kamper możemy nazwać inaczej “domem na kołach”. Dom kojarzy nam się z azylem, z miejscem dającym poczucie bezpieczeństwa. W końcu nie da się ukryć, że własna toaleta czy kuchnia zapewniają olbrzymi komfort. To sprawia, że dla wielu osób caravaning jest po prostu najlepszą opcją. Podróżowanie kamperem zmniejsza ryzyko zachorowania i zarażenia innych osób. Krótko mówiąc, caravaning niesie za sobą wiele korzyści. Nie tylko te zdrowotne; vany zapewniają większą swobodę w wybraniu miejsca docelowego, a decyzję co do kierunku podróży możemy zmienić w każdej chwili. W aktualnej sytuacji to naprawdę świetna możliwość.

Reasumując:

  • Kamper pozwala na podróżowanie bez bezpośredniego kontaktu z innymi ludźmi.
  • Pola kempingowe czy miejsca do biwakowania często usytuowane są z dala od miejskiego zgiełku, co daje nam możliwość unikania skupisk ludzi.
  • Nie spotykamy się dzięki temu z innymi w zamkniętych pomieszczeniach, każdy korzysta z własnego czy też wynajętego kampera.

 

 

 

 

 

 

 

Pozostaw odpowiedź