Header always set Strict-Transport-Security "max-age=2592000; includeSubDomains" 12 miejsc, do których warto udać się w Polsce jesienią. Część II - CarGO! Rent a Camp
BlogPodróże

12 miejsc, do których warto udać się w Polsce jesienią. Część II

By 29 września, 2021Brak komentarzy

Dziś przedstawiamy kolejne propozycje dotyczące tego, co warto robić w Polsce jesienią. Przygotowaliśmy listę zróżnicowanych atrakcji – mamy nadzieję, że przypadną Wam do gustu! Zapraszamy do zapoznania się z całym artykułem!

Jesień w Beskidzie Śląskim

W październiu warto zaplanować wędrówkę po Beskidzie Śląskim. Początek jesieni to idealny moment na uchwycenie najpiękniejszych widoków na trasie. Kolorowe drzewa i ścieżki usłane grzybami z pewnością ucieszą niejednego fana tej barwnej pory roku. Podczas wyprawy do Beskidu polecamy m.in. pokonanie trasy na Stożek Mały. Jej długość to około 16 kilometrów, a więc będzie odpowiednia nawet dla niespecjalnie wprawionych piechurów. Dodatkowo na trasie znajduje się bacówka, w której można zrobić sobie przerwę na gorącą herbatę.

Osobom, którym niestraszne są nawet strome wspinaczki, polecamy wyprawę pod Wielką Czantorię. Na szczycie wzniesienia można dodatkowo wdrapać się na wieżę widokową, z której roztacza się magiczny widok na całą okolicę. Co ciekawe, Wielka Czantoria leży pomiędzy polską i czeską granicą, dlatego na jej szczycie można znaleźć zarówno specjały charakterystyczne dla Polski, jak i dla Czech. Fani czeskich przysmaków z pewnością ucieszą się na widok kultowej kofoli czy smażonego sera. Ten drugi, z uwagi na swoją kaloryczność, będzie idealną przekąską po długiej wspinaczce – szybko przywróci Wam odpowiedni poziom energii!

Ojcowski Park Narodowy w październiku

Przy okazji wyprawy na południe Polski warto też zajrzeć do Ojcowskiego Parku Narodowego. Ten rezerwat przyrody jesienią prezentuje się naprawdę magicznie! W parku przeważają liściaste buczyny oraz graby – gdy zaczynają zmieniać swoje ubarwienie na ciepłe kolory, cały krajobraz staje się złoto-czerwony. W Ojcowskim Parku Narodowym warto wybrać się na spacer jednym ze szlaków, np. tym żółtym, który prowadzi aż do Zamku w Pieskowej Skale. Koniecznie przejdźcie się też pod słynną Bramę Krakowską, czyli skalną bramę otoczoną drzewami –  w październiku to miejsce wygląda jak z pocztówek!

Na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego udostępniono dla zwiedzających dwie jaskinie – Łokietka oraz Ciemną. Warto je obejrzeć, a przy okazji zapoznać się z legendą o królu Władysławie Łokietku, który podobno ukrywał się w tutejszych jaskiniach przed królem Czeskim, Wacławem II.

Winnice polskie – pomysł na jesienną wyprawę

Czy wiecie, że w Polsce można znaleźć kilkanaście winnic specjalizujących się w produkcji naszego rodzimego wina? Jedna z nich zlokalizowana jest we wsi Korczyna na Podkarpaciu. Winnica Zamkowa oferuje między innymi zwiedzanie oraz degustację lokalnego wina. W pakiecie możecie dowiedzieć się czegoś ciekawego o tutejszym zamku, który zainspirował Aleksandra Fredrę do napisania „Zemsty”.

Jeśli marzy Wam się zwiedzenie większej liczby winnic, to polecamy również zajrzeć np. do Starej Winnej Góry położonej w Górzykowie koło Zielonej Góry. Tutaj można posłuchać ciekawej prelekcji o historii wina oraz wziąć udział w degustacji. Winnica zapewnia lokalne trunki, specjalnie dobierane sery oraz aromatyczne szynki dojrzewające – palce lizać!

Trzecie miejsce warte uwagi znajduje się w okolicach Szczecina. Winnica Turnau, bo o niej mowa, oferuje zainteresowanym spacer po winnicy połączony ze zwiedzaniem winiarni. Na koniec będziecie mogli skorzystać z degustacji 4 win serwowanych w towarzystwie lokalnych serów.

 Festiwal Czekolady w Warszawie

Jesień to zdecydowanie dobry moment na wyprawę do Warszawy. Koniecznie zajrzyjcie do stolicy w dniach 13-14 listopada, bowiem to właśnie wtedy w Pałacu Kultury i Nauki odbywa się Festiwal Czekolady! W ramach tego wyjątkowo słodkiego wydarzenia można wziąć udział m.in. w warsztatach cukierniczych, w modelowaniu figurek z masy cukrowej czy projektowaniu tortu urodzinowego. Oczywiście nie zabraknie również degustacji! Polecamy to wydarzenie małym i dużym podróżnikom – w końcu czekoladę lubią chyba wszyscy, prawda?

Przy okazji pobytu w Warszawie warto zajrzeć do Łazienek Królewskich, ponieważ jesienią oferują one naprawdę wiele atrakcji! Jeszcze do końca grudnia można korzystać tutaj ze spacerów tematycznych, w ramach których poznacie historię łazienkowskich drzew czy dowiecie się co nieco o sztuce ogrodowej XVIII-wiecznej Polski.
Do końca listopada można również oglądać wystawę edukacyjną „Co wiemy o grzybach?”. Znajdziecie ją w Koszarach Kanonistów. To obowiązkowych punkt wycieczki dla wszystkich zapalonych grzybiarzy!

W październiku w Łazienkach Królewskich odbywa się także Festiwal Barokowy. W ramach tego wydarzenia możecie obejrzeć m.in. ciekawe spektakle w wykonaniu Polskiej Opery Królewskiej.

Do końca października warto też zwiedzać ogród na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej. To miejsce, które jesienią prezentuje się wyjątkowo pięknie. Fanom urokliwych krajobrazów polecamy również spacer po Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego – jesienią również nie brak tam pięknych okazów kwiatów.

Relaks w bani na Sulwaszczyźnie

Jeśli marzy Wam się ucieczka od świata, gorąco polecamy wyprawę na Suwalszczyznę. To właśnie w tym rejonie można znaleźć sporo miejsc oferujących możliwość skorzystania z tzw. ruskiej bani. Tak nazywa się chatki składające się z dwóch izb. Jedna z nich jest chłodna – to właśnie w niej można się przebrać i skosztować ziołowych naparów. W drugiej – gorącej – znajdują się ławy i palenisko. W bani można wypocząć, zahartować ciało i wypocić toksyny. To zdecydowanie dobra opcja na jesień, tym bardziej, że na Suwalszczyźnie można znaleźć banie położone bezpośrednio nad jeziorem. Ciekawe atrakcje i piękne widoki w jednym zapewnione!

Spływ tratwą w dolinie rzeki Biebrzy

Spływ tratwą to zdecydowanie jedna z bardziej nietypowych atrakcji na naszej liście, jesteśmy jednak przekonani, że znajdzie swoich zwolenników! Tratwy biebrzańskie to nic innego jak domki na wodzie. Przeciętna tratwa osiąga długość do 6 metrów. Na jednej tratwie jednocześnie może przebywać aż sześć osób, dlatego to dobra atrakcja dla rodzin. W dolinie Biebrzy można skorzystać ze spływu trasą o długości 40 kilometrów. Podczas wyprawy będziecie mogli podziwiać liczne ptactwo, jesienną florę, a także odlatujące żurawie.

Jesień w Krakowie – atrakcje dla rodzin i nie tylko

W październiku i listopadzie warto też wybrać się do Krakowa. Jesienią w mieście nie ma już tak dużych tłumów jak latem – to dobra wiadomość dla osób, które nie przepadają za nagromadzeniem turystów. Nie będziemy Wam jednak polecać spacerów po starówce, choć oczywiście jesień to dobry moment na zapoznanie się z klasycznymi atrakcjami. Dziś jednak przygotowaliśmy kilka innych, ciekawych miejsc.

Przy niepogodzie polecamy wyprawę do HistoryLandu, czyli interaktywnego centrum, które przedstawia dzieje Polski za pomocą… klocków lego. W HistoryLandzie możecie podziwiać ekspozycje przedstawiające osadę w Biskupinie, bitwę pod Grunwaldem, Drzwi Gnieźnieńskie, Bitwę morską pod Oliwą, Obronę Westerplatte czy Bitwę o Monte Cassino. To nie tylko świetna lekcja historii, ale też prawdziwa gratka dla fanów klocków lego. Jesteśmy pewni, że wiele osób doceni misterną pracę Marcina Tobolskiego, Krzysztofa Tobolskiego i Marcina Pietruchy, którzy stworzyli HistoryLand.

Na początku października w Krakowie odbędzie się również festiwal „Kryptonim Lem”, który jest poświęcony twórczości Stanisława Lema. Podczas wydarzenia będziecie mogli obejrzeć filmy oparte na twórczości pisarza. Dodatkowo na chętnych czekają interaktywne gry miejskie, wieczór muzyczny, panel dyskusyjny czy konkurs wiedzy.

Jesienny pobyt w Krakowie warto zakończyć spacerem po Bulwarach Wiślanych, Plantach czy po Błoniach. Oczywiście nie zapomnijcie wziąć kawy na wynos oraz jednego z bardziej charakterystycznych, krakowskich przysmaków, czyli oczywiście obwarzanka.

Fanom Harry’ego Pottera polecamy też dłuższą przerwę w kawiarni „Dziórawy Kocioł” – można tam zamówić przysmaki inspirowane światem czarodziejów. Sok dyniowy, kremowe piwo, słodkie eliksiry i paszteciki dyniowe – to wszystko czeka na Was w Dziórawym Kotle.

Wynajem kamperów w Warszawie, Poznaniu i Wejherowie

Macie ochotę wyruszyć w jesienną podróż kamperem po Polsce? Mamy nadzieję, że nasze propozycje przypadły Wam do gustu. Gorąco zachęcamy do skorzystania z oferty naszej wypożyczalni kamperów w Warszawie, Poznaniu oraz Wejherowie. Jesienią rozpoczyna się u nas sezon niski, co oznacza atrakcyjne ceny kamperów na wynajem. Z pełnym cennikiem możesz zapoznać się na strone www. Jeśli macie jakiekolwiek pytania co do wyposażenia pojazdów czy samego wynajmu, zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania. Pamiętajcie też, że pojazdy możecie rezerwować przez naszą stronę www  – to wygodna opcja dla osób, które nie mają czasu na to, by podjechać do jednego z naszych biur osobiście. Sprawdźcie pełną ofertę kamperów na wynajem na stronie CarGO! lub na przyczepyhobby.pl, by dowiedzieć się więcej o poszczególnych modelach.

Pozostaw odpowiedź