Header always set Strict-Transport-Security "max-age=2592000; includeSubDomains" 10 term w Niemczech przyjaznych dla samochodów kempingowych - CarGO! Rent a Camp
BlogPodróże

10 term w Niemczech przyjaznych dla samochodów kempingowych

By 22 sierpnia, 2022Brak komentarzy

Niemcy to kraj bogaty w źródła termalne posiadające wiele prozdrowotnych właściwości. Zaprezentowane poniżej kąpieliska mają w bezpośrednim sąsiedztwie miejsce parkingowe, byś po odpoczynku w gorącej wodzie mógł wrócić prosto do wygodnego łóżka!

Jakie są lecznicze właściwości wody termalnej?

Działanie wody termalnej w głównej mierze opiera się na jej temperaturze. Rozgrzanie tkanek powoduje m.in. rozszerzenie naczyń krwionośnych, rozluźnienie mięśni szkieletowych i gładkich, obniżenie ciśnienia czy usprawnienie funkcji nerek, płuc i układu krążenia. Ważnym elementem kąpieli w wodzie termalnej jest przenikanie z niej, przez skórę, siarkowodoru. W naszym organizmie tworzą się wówczas wielosiarczki, wykorzystywane do syntezy jednego ze składników chrząstek stawowych i aminokwasów, dzięki czemu możliwe jest złagodzenie bólu i obrzęku stawów. Kąpiele mają działanie przeciwzapalne i antyoksydacyjne, mogą też obniżyć poziom cholesterolu, glukozy i kwasu moczowego.

Kto nie powinien korzystać z wód termalnych?

Z kąpieli w wodach termalnych powinny zrezygnować osoby z niewydolnością krążenia, zaburzeniami rytmu serca, po zawałach serca, z nadciśnieniem czy chorobą wieńcową. Ponadto odradza się je osobom z przewlekłym zapaleniem wątroby i trzustki oraz kobietom w ciąży i karmiącym piersią.

Najlepsze niemieckie termy z miejscem dla kamperów

1. Scharbeutz: Ostsee-Therme

Termy znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie plaży między Scharbeutz i Timmendorfer Strand. Skorzystasz tu nie tylko z kąpieli w słonej, ciepłej wodzie, pełnej prozdrowotnych minerałów, ale także ze strefy SPA i saun. Jeśli podróżujesz z dziećmi, z pewnością ucieszą się one na wieść o licznych zjeżdżalniach i wirach wodnych w basenie. Na szczególną uwagę zasługuje strefa saun z bezpośrednim dostępem do plaży nad Morzem Bałtyckim. Cały kompleks ma aż 14 000 m ², dzięki czemu nie musisz obawiać się o brak miejsca.

Szczegóły: ostsee-therme.de

Około 5 minut jazdy od term znajduje się plac dla kamperów Womohafen Scharbeutzer Strand. Na miejscu dostępne są słupy elektryczne na monety. Opłata parkingowa za dobę wynosi 13,50€ plus podatek turystyczny. Utylizacja – bezpłatnie dla gości Womohafen, woda – 80l – 1,00€, elektryczność -1,5 kWh – 1,00€. Niemożliwa jest wcześniejsza rezerwacja.

2. Heringsdorf: OstseeTherme

To uzdrowisko podzielone jest na kilka stref, z których każdy uczestnik podróży może wybrać tę najodpowiedniejszą dla siebie. Znajduje się tu oczywiście świat kąpieli, na który składa się 6 basenów – w tym 3 termalne, wypełnione solanką, 2 łaźnie parowe, dysze do masażu i bistro. W świecie saun dostępna jest biosauna, sauna o temperaturze 80 stopni wewnątrz budynku i dwie sauny z bali na zewnątrz. Ostatnią strefą jest świat SPA, gdzie możesz zarezerwować masaże, kąpiele i liczne zabiegi.

Szczegóły: ostseetherme-usedom.de

Praktycznie po drugiej stronie term jest parking dla kamperów Am Wiesenrand. Na powierzchni ponad 6000m² znajduje się budynek z zapleczem sanitarnym, pomieszczenie gospodarcze oraz toalety przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Możesz tu skorzystać z pralki, suszarki bębnowej, żelazka i zmywarki. Opłata za miejsce dla 1 osoby w sezonie wynosi 14,50€, dla dwóch osób 17,50€, każda kolejna osoba zwiększa koszty o 6,50€. Obowiązuje podatek turystyczny. Możliwe są wcześniejsze rezerwacje.

3. Bensersiel

Nordseetherme Bensersiel to kąpielisko przeznaczone dla całej rodziny. W basenie dla najmłodszych atrakcją jest statek piracki z armatami i zjeżdżalniami. Dla dorosłych przygotowano baseny relaksacyjne z gorącą, słoną wodą i dyszami masującymi. Dostępny jest także basen rodzinny, przystosowany dla osób w każdym wieku. Główną trakcją Bensersiel jest ogromna, 100-metrowa zjeżdżalnia!

Goście zmęczeni kąpielami mogą skorzystać ze strefy saun, z dostępną sauną suchą, saunarium i bistro. Na zewnątrz można odpoczywać w ogrodzie saunowym oraz saunie baniowej wykonanej ze specjalnego drewna kelo.

Szczegóły: bensersiel.de/nordseetherme/

W 5 minut od term dojedziesz do Campingplatz Tekken, miejsca kempingowego z pełnym zapleczem sanitarnym. W celu zapytania o ceny i zarezerwowania terminu najlepiej zadzwonić, ponieważ kemping nie ma swojej strony internetowej.

4. Soltau

Termy Soltau oferują kryty basen solankowy o powierzchni 256m², grotę solankową z ciepłą wodą oraz tężnię solankową. Dzieci mogą spędzać czas w osobnym, przeznaczonym dla nich basenie, w którym znajdują się liczne zjeżdżalnie. Tutaj również możliwe jest skorzystanie z saun – zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych, znajdujących się w ogrodzie saunowym.

Szczegóły: soltau-therme-online.de

Miejsce parkingowe znajduje się pod adresem Stubbendorffweg 8, 29614 Soltau, tuż przy termach. Możliwy jest 1 bezpłatny nocleg. Nie są dostępne takie udogodnienia jak zaplecze sanitarne czy elektryczność.

5. Bad Belzig Stein-Therme

Steintherme oferuje sześć basenów termalnych z solanką i ciepłą wodą o łącznej powierzchni 750 m². Do dyspozycji gości są również sauny oraz miejsca mające na celu wyciszenie naszych przebodźcowanych zmysłów.

Szczegóły: steintherme.de

Przy termach dostępny jest parking dla kamperów, na którym znajduje się 12 wydzielonych miejsc. Możesz skorzystać z energii elektrycznej, zaplecza sanitarnego i świeżej wody.

Za miejsce parkingowe zapłacisz 11€ / 24 godziny (w tym opłata klimatyczna 1,50€ i odprowadzanie ścieków), za elektryczność 1€ / 6 godzin.

6. Kristalltherme

Na szczególną uwagę w tym miejscu zasługuje dwunastoprocentowy basen solankowy o temperaturze wody sięgającej 34 stopnie Celsjusza. Dzięki tak dużej zawartości soli, w basenie tym możesz pływać jak w Morzu Martwym! Ofertę uzupełnia 10 saun i łaźni parowych. Po wypoczynku polecamy udać się do groty medytacyjnej z kamieni szlachetnych.

Szczegóły: kristalltherme-bad-wilsnack.de

Tuż przy termach znajduje się płatne miejsce parkingowe dla kamperów. Dostępnych jest 80 miejsc i 42 przyłącza elektryczne. Możesz skorzystać z elektryczności, przyłącza wody i opróżniania ścieków. Nie ma konieczności wcześniejszej rezerwacji miejsc.

Cena za pojazd i noc 15,00€ w tym odprowadzanie odpadów i ścieków. Podatek turystyczny za osobę dorosłą to 1,50€, za dziecko zaś (od 11 do 18 r.ż.) – 0,75€.

7. Bad Lobenstein: Ardesia

Na gości czeka duży basen termalny, basen z zimną wodą, jacuzzi i basen z wodospadem! W strefie saun zrelaksujesz się w saunie fińskiej, parowej lub bagiennej. Jeśli brakuje Ci słońca, dostępne jest także solarium! W każdy czwartek w kompleksie odbywa się wieczór wellness, podczas którego możesz skorzystać z zabiegów w niższej cenie. Na gości w ten dzień czekają także niespodzianki!

Szczegóły: ardesia-therme.de

W odległości 50m od term znajduje się niestrzeżony parking dla kamperów. Nie ma ograniczeń co do wielkości pojazdu ani czasu pobytu. Dostępne jest przyłącze wody i zaplecze sanitarne, w tym prysznice znajdujące się na terenie term za dodatkową opłatą w godzinach 9:00-22:00.
Ceny: Stanowisko kempingowe/noc 5,00€, prąd 1/kWh 0,50€, prysznic 3,00€, podatek turystyczny od osoby 2,00€.

8. Bad Saarow

To nowoczesne łaźnie termalne oferujące zarówno relaksujące kąpiele jak i sauny. W strefie kąpieli znajduje się basen o stężeniu solanki wynoszącym 3% i temperaturze wody 35 stopni, a także 4 jacuzzi i basen relaksacyjny z podwodną muzyką i pokazami świetlnymi.

Szczegóły: Therme.bad-saarow.de

Przy kompleksie znajduje się wąski pas parkingowy, odpowiedni jeśli chcesz zatrzymać się tylko na chwilę, ze względu na niewielką ilość miejsca i lokalizację tuż przy głównej drodze. Po przeciwnej stronie term znajduje się także Parkhaus Saarow Therme, poziomowy parking płatny w cenie 1€ za godzinę.

9. Termy Obernsees

W termach tych dostępne są baseny kryte i odkryte o temperaturze wody od 30 do 36 stopni Celsjusza. Dostosowane są zarówno dla starszych, jak i młodszych użytkowników. Na szczególną uwagę zasługuje strefa saun, nagrodzona przez Niemieckie Stowarzyszenie Saun. Znajduje się tam kamienna łaźnia, dzięki której możesz poczuć się jak w starożytnym Rzymie, sauna ziołowa, a nawet sauna piwna!

Szczegóły: theme-obersees.de

Tuż przy termach dostępny jest płatny parking dla kamperów w cenie 12€ za noc. Maksymalnie możesz zostać na 13 nocy. Dostępne jest zaplecze sanitarne z prysznicami i pralką. Możesz skorzystać także z dostawy świeżej wody (w cenie 1€ za 50 litrów) i pieczywa. Parking znajduje się w cichym, spokojnym miejscu, skąd oprócz term możesz udać się na spacery lub przejażdżki rowerowe.

Uwaga: Obecnie teren parkingu jest w trakcie budowy, przez co nieczynne są toalety i prysznice. Warto przed wyjazdem skontaktować się z obsługą term i zapytać o aktualny stan kempingu.

10. Bad Waldsee

Waldsee Therme szczyci się najgorętszym źródłem w całych Niemczech. Pobierana z głębokości 2000 metrów woda ma temperaturę 65 stopni, jednak jest obniżana do ok. 37, by kąpiel była przyjemna. Odwiedzający mogą skorzystać również z groty parowej, 6 saun czy zabiegów w SPA. Dla fanów aktywnego wypoczynku dostępne są rowery wodne.

Szczegóły: https://www.waldsee-therme.de/

Obok term znajduje się dedykowany parking dla kamperów. Opłata za nocleg wynosi 9€, jednak decydując się na wykupienie miejsca otrzymujesz kupon zniżkowy na wejściówkę do Waldsee Therme.
Na parkingu możesz skorzystać z Internetu bezprzewodowego, serwisu pieczywa, świeżej wody (10 centów za 8 litrów), przyłącza elektrycznego oraz utylizacji ścieków.
Maksymalny czas postoju to 30 dni, możesz więc zatrzymać się na dłużej i trochę pozwiedzać. W bliskiej okolicy znajduje się bowiem Stare Miasto, park rozrywki, ogród zoologiczny, jezioro oraz wiele tras do rowerowych i pieszych wędrówek.

Podsumowanie:

Korzystanie z term to nie tylko wspaniała rozrywka, ale także wzmocnienie swojego zdrowia i odporności. Zbliżająca się jesień to idealny czas, by zażyć kąpieli w gorącym źródle. Jeśli planujesz wyjazd do Niemiec, warto uwzględnić na swojej trasie termy i podarować sobie dzień odpoczynku.

Pozostaw odpowiedź